Метою російських окупантів є витіснення кримських татар із Криму, у політиці репресій з’явилася новація, — Чубаров

Кримські татари 26 серпня. Фото: crimean-solidarity.org

Так звана “влада” тимчасово окупованого Росією Криму намагається утримувати свої позиції шляхом посилення репресій і пропаганди, оскільки розуміє, що деокупація півострова наближається. Російські окупанти повернулися до практики масових обшуків і арештів кримських татар. Про це сьогодні, 28 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Ми пов’язуємо посилення репресій з тими подіями і процесами, які відбуваються і дають надію на звільнення Криму від російських загарбників. У принципі, це в природі всіх окупантів тоді, коли настає час, але відповідати за скоєні злочини вони намагаються, утримуючи свої позиції, посилюючи репресії, переслідування людей. І, загалом, російська окупація в цьому плані нічим не відрізняється від інших історичних етапів в історії Криму. Наймасовіші розстріли мирних жителів Криму були буквально останні тижні перебування фашистських окупантів у 1944 році. І те ж саме можна перенести паралель на наш сьогоднішній час”, — сказав він.

Чубаров назвав два механізми, за допомогою яких окупанти намагаються утримувати контроль над суспільством. Перше — це пропаганда: посилюється пропаганда і дуже багато коштів кидається на пропаганду. І друге — це залякування суспільства, а для цього посилюються репресії.

“І в цьому плані останнім часом російські окупанти знову повернулися до масових обшуків і арештів кримських татар. 24 серпня, чотири дні тому, буквально одразу після завершення роботи Кримської платформи о 4-й ранку до будинків кримських татар у місті Бахчисараї, у Бахчисарайському районі вривалися озброєні військовослужбовці, знову будили дітей, старих людей. Із собою вони вивезли шість заарештованих кримських татар. Уже пред’явили їм обвинувачення нібито в причетності до терористичних організацій. 25-26 серпня, коли десятки людей вийшли до окупаційних “судів”, щоб продемонструвати підтримку напередодні заарештованим кримським татарам, було затримано 23 людини. Щодо них усіх було оформлено адміністративні протоколи, присуджено великі грошові штрафи”, — розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Він відзначив новацію в діях російських окупантів.

“Новацією було те, що, коли ці 23 затримані кримські татарини були у відділенні поліції, туди прийшли і працівники російських окупаційних “військових комісаріатів”, і вони почали виписувати чоловікам “повістки” у “військові комісаріати”, щоб вони з’явилися в певний день. Це нове в політиці репресій російських окупантів у Криму”, — повідомив Чубаров.

За його словами, кількісні параметри щодо політв’язнів динамічні. Ще тиждень тому уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець називав понад 180 політв’язнів. Тепер до неї можемо додати ще шістьох кримських татар, щодо яких уже “судом” обрано “запобіжні заходи”.

“І тепер 186 як мінімум політв’язнів. Дві третини з них — кримські татари, що підтверджує, що російськими окупантами стосовно кримських татар відбуваються переслідування системні, цілеспрямовані. І метою російських окупантів є витіснення кримських татар з території Криму”, — підсумував Рефат Чубаров.

Читайте також: Захищати права корінних народів Криму — також відповідальність держав, що входять до системи ООН, — Чистіков

Як повідомлялося раніше, у День Незалежності України, 24 серпня, окупаційна “влада” Криму провела обшуки у кримських татар у Бахчисараї та Бахчисарайському районі, унаслідок яких затримали шістьох активістів “Кримської солідарності”. Наступного дня заарештували ще 22 людини. У Міністерстві закордонних справ України засудили переслідування кримських татар за сфабрикованими звинуваченнями.

Прямий ефір