Українські лікарі вперше вживили протези в кістки пацієнта: як змінилося життя капітана ЗСУ (ВІДЕО)

Ігор Крупнов. Скріншот: uatv.ua

Рівно рік тому в Україні хірурги вперше вживили протез прямо в кістку пацієнта. Ним став 57-річний капітан Збройних сил України (ЗСУ) Ігор Крупнов. Сьогодні чоловік веде активний спосіб життя, подорожує, керує автомобілем і закликає інших захисників погоджуватися на таке протезування. У чому його особливість і як змінилося життя чоловіка після новітнього хірургічного втручання, дізнавалися кореспонденти FREEДОМ.

“Ходжу в спортзал, на тренажери чотири рази на тиждень, на силові тренажери, орбітрек, улюблений у мене велотренажер”, розповідає український ветеран Ігор.

Ігор Крупнов захисник, якому вперше в історії української медицини вживили протези в кістки. Після 24 лютого, не чекаючи повістки, він пішов добровільно захищати українську землю. У листопаді 2022 року втратив обидві ноги, коли їхав на бойове завдання в Херсонській області.

“Це було мінно-вибухове поранення, наїхали джипом на дві протитанкові міни, але мені вдалося вижити”, каже чоловік.

За час реабілітації Ігор переніс 10 операцій. Десятою стала остеоінтеграція. Коли захисник дізнався про цей метод захотів спробувати. Адже до війни, чоловік брав участь у марафонах і вів активний спосіб життя, тож йому було важливо не просто ходити, а й бігати, і їздити на велосипеді.

“Загалом, дуже задоволений, добре почуваюся. Відчуваю, що імпланти ніби вростають у тіло, і що це вже частина мого тіла. Відчуваю м’якість, жорсткість поверхні, і це мені дуже подобається”, ділиться враженнями Ігор.

Під час такої операції частину протеза імплантують просто в кістку, а після загоєння та відновлення підганяють штучну стопу.

Лікарі кажуть, що це найкращий спосіб протезування для людей, які втратили обидві ноги. Такий протез, на відміну від класичного, більш мобільний і функціональний, і найголовніше він дає змогу не просто ходити, а й відчувати поверхню під штучними стопами.

“Ігор вражав нас своєю наполегливістю та бажанням відновитися з перших днів. Він дуже швидко відмовився від додаткових засобів опори і почав функціонувати так, як мав би. Зустрівши його після двох місяців, я був вражений його успіхами. Коли Ігор ходить, важко сказати, що він на протезах”, акцентує хірург-травматолог центру UNBROKEN Андрій Андрош.

Із львівськими хірургами таку операцію робив австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. До цього хірург зробив уже близько 500 таких операцій по всьому світу, тож вирішив поділитися досвідом і з українськими колегами.

Для львівських лікарів новою була не лише операція, а й реабілітація такого пацієнта.

“Це стало викликом для фізичних терапевтів, оскільки ми зіткнулися з таким протезуванням уперше і, відповідно, підхід до відновлення пацієнта інший. Потрібно більш обережно проводити вертикалізацію. Частково якісь групи м’язів потрібно розвивати: якісь більше, якісь менше. І по-різному впливати на навантаження кінцівок, під час відновного процесу”, пояснює керівник центру UNBROKEN Олег Білянський.

Ігор живе звичним життям і керує автомобілем. За рік львівські хірурги виконали вже шість остеоінтеграційних операцій українському ветерану.

Читайте також: Трансплантологія в Україні розвивається попри війну — історія пацієнта, якому пересадили кістковий мозок (ВІДЕО)

Прямий ефір