Лукашенко став проблемою глобального масштабу, — Мацкевич про розміщення ядерної зброї на території РБ

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

З 1994 року президент Олександр Лукашенко був суто внутрішньою проблемою Республіки Білорусь та її населення. Проте з розміщенням російської ядерної зброї на її території, диктатор став проблемою глобального масштабу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив білоруський політик, представник Координаційної ради демократичних сил Білорусі Валерій Мацкевич. 

“Лукашенко намагається утриматися при владі в Білорусі з 1994 року, і ось уже шість термінів ми чуємо дуже різні історії про те, що якщо народ попросить, він піде. Народ просив і 2001 року, народ просив і 2006 року, і 2010 року, і дуже голосно і сильно просив 2020 року”, — сказав він. 

Мацкевич нагадав, що 2020 року через фальсифікацію результатів президентських виборів на вулиці вийшли мільйони білорусів, і Лукашенко розігнав їх силовим методом.

“Далі він говорив, що не буде триматися посинілими пальцями за владу. Але, як бачите, тримається і руками, і зубами, і арештами, кийками і тортурами, смертями політичних в’язнів і невинно вбитих демонстрантів”, — наголосив він.

Мацкевич нагадав, що тепер Лукашенко узаконив розстріли, внісши зміни до військового статуту. Так, силовики тепер можуть застосовувати зброю проти білоруських громадян.

“Тому, ми багато чого чули про те, що, я, напевно, засидівся. Потім це змінилося тим, що на вулицях Білорусі мають бути озброєні патрулі. І всі ці розповіді про те, що готується держпереворот, цей наратив апокаліпсиса, що кругом вороги, а всі прихильники змін — виконують завдання спецслужб”, — каже політик.

За його словами, Лукашенко вже не обмежується лише Білорусією, а став радше глобальною проблемою.

“Він голосно заявляє про те, що на території Білорусі є ядерна зброя. І дійсно, за багатьма відомостями, вона може перебувати на території Білорусі. Тому Лукашенко, дійсно, вже глобальна проблема. З огляду на те, що збожеволілі диктатори готові зробити все що завгодно, аби тільки утриматися при владі”, — резюмував Валерій Мацкевич.

Читайте також: Російська “ядерка” у Білорусі: які проблеми намагається вирішити Путін — розбір експертів

Прямий ефір