Лукашенко ще може відмовитися від спільної з РФ війни проти України – експерт

Білоруські військовослужбовці не беруть безпосередньої участі у війні Росії проти України з кількох причин. Як вважає білоруський політолог Валерій Карбалевич, однією з найголовніших причин є те, що війна в Україні – це дуже непопулярна ідея у білоруському суспільстві. Про це він сказав в ефірі UATV “Говорить Україна: 14-й день війни”.

“Вона непопулярна як серед противників (самопроголошеного президента Білорусі, – ред.) Олександра Лукашенка, так і серед його прихильників. Є загальнонаціональний консенсус, що це чужа війна”, – наголосив Карбалевич.

Він додав, що люди по-різному ставляться до дій російської влади – хтось схвалює, хтось – проти. Але про участь Білорусі у цій війні є консенсус.

“Лукашенко це розуміє і тому уникає участі у конфлікті. Тим паче, він бачить, що конфлікт розвивається не так, як він передбачав, і як, напевно, передбачав президент РФ Володимир Путін”, – вважає Карбалевич.

До того ж, за його словами, Лукашенко побоюється жорсткіших західних санкцій.

“Сьогодні Росія радше джерело проблем для білоруської економіки, ніж джерело підтримки. Тому Лукашенко зараз ухопився за ідею миротворця. Він хоче повернути той статус, який мав у 2014-2015 рр.”, – висловив думку експерт.

Він додав, що Лукашенко не може відмовити Росії у наданні території Білорусі для війни проти України. Але, як вважає Карбалевич, відмова від прямої участі у війні “поки що в руках” самопроголошеного президента.

Нагадаємо, нардеп Дунда заявив, що санкції завадять Росії утримувати свої території за допомогою грошей

Зеленський: Пропагандисти РФ відповідатимуть нарівні з тими, хто скидає бомби на мирних людей

Санкції Заходу обмежать доступ РФ до технологій виготовлення ракет – експерт

Читайте також: Мережко: Путіну та його спільникам готують міжнародний трибунал – йдеться про новий Нюрнберг

Прямий ефір