Ллойд Остін у Києві: з ким зустрівся американський генерал та які питання обговорював (ВІДЕО)

Ллойд Остін. Скріншот: uatv.ua

Міністр оборони США Ллойд Остін, напередодні нової зустрічі у форматі “Рамштайн”, прибув до Києва. Глава Пентагону заявив, що приїхав передати важливе повідомлення — а саме, що Штати продовжать підтримувати Україну. Причому як найближчим часом, так і в довгостроковій перспективі, інформує FREEДОМ.

Міністр оборони США Ллойд Остін у Києві зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. 

Остін зазначив, що для нього ця зустріч стала ще однією можливістю “підтвердити непохитну підтримку України з боку Сполучених Штатів”.

“Послання, яке я доношу вам сьогодні, полягає в тому, що Сполучені Штати Америки з вами і залишаться з вами надовго. Отже, те, що відбувається тут, важливо не тільки для України, а й для решти світу, і це, безумовно, важливо для Сполучених Штатів Америки”, — сказав міністр.

Глава американського оборонного відомства обговорив з українським керівництвом подальше зміцнення стратегічного партнерства двох країн, “включно із забезпеченням Збройних сил України бойовими можливостями в зимовий період, а також для захисту країни від майбутніх російських загроз”.

Зі свого боку президент Володимир Зеленський подякував за підтримку України і також попросив передати привітання з Днем народження американському президенту Джо Байдену, якому сьогодні виповнився 81 рік. 

“Для нас дуже важливо, щоб Сполучені Штати були разом з Україною. Ми розраховуємо на вашу підтримку, на підтримку Конгресу, на двопартійну підтримку. Ми безмежно вдячні американському народу за солідарність із нами в ці важкі дні, місяці, весь цей час. Ми розраховуємо на вашу підтримку і пишаємося, що ви з нами”, — наголосив президент.

Також під час візиту до Києва глава Пентагону зустрівся з міністром оборони України Рустемом Умеровим. 

“Ми вдячні уряду США та американському народу за непохитну підтримку України в нашій боротьбі за свободу. Ми не змогли б протистояти неспровокованій і невиправданій російській агресії без вашої допомоги”, — акцентував Умеров.

Також Ллойд Остін наголосив на важливості майбутньої зустрічі у форматі “Рамштайн”.   

“Сподіваюся, що завдяки нашій спільній роботі, завдяки співпраці 50 країн, які працюють з нами, ми зможемо просунутися вперед і допомогти Україні досягти головної мети — а саме повернути собі суверенну територію”, — заявив Остін. 

Нагадаємо, 17-е засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбудеться вже цього тижня — 22 листопада.

Читайте також: Є новий оборонний пакет для нашої держави від Сполучених Штатів, — Зеленський у зверненні наприкінці 635-ї доби війни

Раніше кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко зауважив, що візит міністра оборони США Ллойда Остіна до Києва — особливий знак, що Вашингтон не зменшить допомогу Україні.

Прямий ефір