Ленд-ліз — Веніславський розповів про переваги процедури, за якою Україна отримає зброю

Після прийняття ленд-лізу Сполучені Штати Америки за спрощеною процедурою зможуть постачати в Україну необхідну для боротьби з агресором зброю. Про це в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів народний депутат від фракції “Слуга народу”, представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський.

Документ більш відомий як закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року прискорить передачу важливого військового обладнання та інших критичних поставок без зайвих бюрократичних затримок. Він дозволяє де-факто надавати обладнання положеннями, які передбачають, що країни-отримувачі виплатять їхню вартість США пізніше.

“Наш уряд, президент, міністр оборони звертаються безпосередньо до президента Сполучених Штатів Америки з проханням надати конкретні зразки зброї, яка нам потрібна для того, щоб максимально ефективно захищати нашу землю і бити ворога. У звичайній процедурі це необхідно було рішення президента Сполучених Штатів, потім затвердження Конгресом, виділення асигнування на це, грошей, і тільки тоді після всіх цих процедур ми могли отримати озброєння. Після того, як цей закон набув чинності, після підписання його президентом Сполучених Штатів Байденом, він самостійно приймає рішення про те, що на конкретних військових провадженнях можуть бути розміщені замовлення, або зі складу ті озброєння, які нам необхідно, швидко Україні будуть надані”, — пояснив Федір Веніславський.

За його словами, раніше процес надання Україні озброєння міг тривати тижні та навіть місяці, а зараз скорочується фактично до дуже короткого проміжку часу.

“Тобто це кілька днів. А озброєння, необхідне Україні, може бути вже на передовій”, — зазначив народний депутат.

Нагадаємо, заступник міністра культури України Тарас Шевченко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, як перемога гурту Kalush Orchestra на Євробаченні-2022 допоможе Україні просунутися на інших фронтах, зокрема розраховувати на військову допомогу та членство у Європейському Союзі.

Німеччина планує припинити імпорт нафти з РФ до кінця року

Росія будує в Україні хитку систему псевдореспублік на продажних людях. Інтерв’ю з Лубінцем

Читайте також: Співдиректор програм зовнішньої політики та безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA проаналізував очікування українських військових щодо суттєвої зміни ситуації на полі бою завдяки поставкам новому озброєнню від Заходу

Прямий ефір