Китай виходить з усіх угод, у яких є слово “Росія”, — Закревський

Прапор Китаю. Фото: ukrinform.ua

Китай уже відвертається від Російської Федерації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова правління Асоціації “Нафта і Газ України”, генеральний директор нафтогазового консультаційного центру “Ньюфолк”, експерт з питань енергетики Андрій Закревський.

За його словами, у всього світу зараз є два великі страхи і одна велика надія.

“Два великі страхи, пов’язані з рецесією і поведінкою найбільшого ринку — американського. А надія на те, що потихеньку вже ВООЗ визнала, що ми перемогли COVID-19. Тобто зростання економіки все-таки триватиме в будь-якому разі. Але розраховувати в умовах рецесії та незрозумілої ситуації з американською політикою на те, що різко зростуть ціни й поб’ють усі рекорди, теж не доводиться. Спекулянти бояться того, що цей момент може легко бути відрегульований як ставкою ФРС, і не буде зайвих грошей для того, щоб спекулювати, так і буде вжито якихось заходів для м’якшого виходу з кризи Китаю”, — пояснив Закревський.

Експерт зазначив, що якщо в Індії надлишкові нафтопереробні потужності і вона дуже сильно зацікавлена в дешевій ціні з Росії, як для зростання власної економіки, так і для перепродажу нафтопродуктів у Європу. То Китай, наприклад, надлишки за низької ціни просто-напросто перепродує.

“Тобто Китай вже потужно встав на зелений курс. І тому очікувати на зростання постачання із Росії не доводиться. Ба більше, ми бачимо зараз, як уже перша ластівка прилетіла з газу, тобто коли Китай відмовився, з одного боку, від підтвердження обсягів “Сила Сибіру-2″ (проєкту Путіна), а з другого боку, домовився з Туркменістаном, що буде збудовано 30-мільярдний трубопровід до Китаю. Тобто вже від Росії відвертається навіть Китай”, — каже він.

Також Закревський повідомив, що зараз Китай узагалі виходить з усіх угод, у яких є слово “Росія” — як політичних, так і економічних.

“Зараз Китай утворює нові (це найголовніше) економічні та безпекові проєкти, в яких слова “Росія” немає. Він надає, навпаки, альтернативу на Азійському, Африканському та навіть Європейському континентах, альтернативні системи безпеки, які виключають Росію”, — резюмував експерт з питань енергетики.

Читайте також: До багатьох країн починає доходити, що Росія — недоговороздатна країна, — експерт про ситуацію із Саудівською Аравією

Нагадаємо, на думку політолога, експерта із країн Центральної та Східної Європи Івана Преображенського, Росія потрібна Китаю як спокійний тил, як військовий потенційно союзник зі збереженою армією.

Прямий ефір