Китай всіляко намагається відгородити Росію від того, що вона робить в Україні, — експертка зі Східної Азії

Прапор Китаю. Фото: ukrinform.ua

Те, що зараз Пекін намагається представити свій “мирний план” щодо України, показати себе як миротворця у світі, з цієї точки зору Китаю не вигідно зіпсувати свій імідж великої глобальної країни, яка втрутилася в конфлікт. Плюс для Китаю досі важливими є його відносини зі США та Євросоюзом. Таку думку сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила сходознавиця, експертка зі Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталя Бутирська, відповідаючи на запитання — чи вигідно Китаю зараз повністю стати на бік Росії та надати їй велику кількість озброєння?

“Ці червоні лінії щодо зброї вимальовані й нашими всіма західними партнерами. Відповідно, будуть введені санкції, якщо Китай відкрито підтримуватиме Москву. Я не бачу поки що інтересів у Китаю, які переважатимуть, і вигод для Китаю, щоб долучитися до цієї війни. Сподіватимемося, що прагматизм, раціональність Китаю, яку ми до цього знали, вона і в цій ситуації спрацює, і він не ставитиме на кін ні свій економічний розвиток, ні свій міжнародний імідж, ні свої перспективи, щоб втрутитися в конфлікт, який невиправданий, який у світі не схвалюють”, — сказала вона.

Експертка прокоментувала заяву державного секретаря США Ентоні Блінкена, що візит лідера Китаю зараз до Росії після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна, свідчить про те, що Пекін, по суті, не вважає, що Кремль має нести відповідальність за свої звірства в Україні.

“Китай всіляко намагається відгородити Росію від того, що вона робить на території України. Зараз ми не можемо до кінця судити про результати візиту. Ми бачимо зовнішню сторону. Зовнішнє — це те, як вони одне одного називають “найближчими друзями”, і найголовніше те, на чому стоїть зараз російсько-китайська дружба, — це антиамериканська спрямованість. І Путін намагається створити основу для антиамериканського руху, антиамериканського союзу, хай як би його не назвали. Китай намагається не називати такими гострими фразами, обходити кути, але однак найголовніше, що зараз ці дві країни об’єднує, — це бажання протистояти США”, — вважає Бутирська.

Вона зазначила, що цей ракурс і спрямованість відносин робить Китай дуже близьким Росії. І з цієї позиції, наприклад, Китай намагається відкидати всі обґрунтовані претензії, все, що стосується дій Росії проти України, Китай намагається виправдати.

“Тому що з його боку це США використовують свою гегемонію, свою силу для того, щоб Росію гнобити й щоб знищити Росію тощо. Тобто ця риторика сприймається саме так. І з боку України нам би хотілося більшої підтримки з боку Китаю. Але подивімось, чим закінчиться візит, щоб судити наскільки Китай зміг залишитися в цій своїй умовній нейтральності та чи буде намагатися балансувати зараз у цій ситуації”, — резюмувала Наталія Бутирська.

Читайте також: Чому Китай називає війну Росії проти України “українською кризою”, пояснила сходознавиця

Прямий ефір