Китай готовий йти на співпрацю з Росією і це серйозна підтримка, — Плаксієнко-Бутирська

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Фото: media.az

Візит голови КНР Сі Цзіньпіня до Москви — це продовження відносин між двома країнами. Вони поглиблюються вже кілька років і стають дедалі ближче, враховуючи те, що у РФ зараз дуже складна ситуація. Про це заявила сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ експерт з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Росія ізольована від світової спільноти, а Китай стає справді важливим для неї і партнером, і союзником. З іншого боку, Китай також вибудовує свою стратегію в контексті його протистояння зі Сполученими Штатами, яке також наростатиме. І він має своє власне хворе місце — Тайвань і високу ймовірність військового зіткнення зі США”, — каже експерт.

За її словами, до певної міри Китай теж зацікавлений у Росії.

“В даний час Росія, перебуваючи у складній ситуації, все більше покладається на Китай та стає залежною від нього. Це усвідомлюють і голоси всередині Росії, які висловлюють необхідність розробки формули визначення свого місця у геополітичному ракурсі з Китаєм. Китай є домінуючим партнером у відносинах з Росією, і багато політиків у РФ визнають, що Росія служить Китаю у його глобальних амбіціях, а не навпаки”, – наголосила експерт з питань Східної Азії.

Плаксієнко-Бутирська зазначила, що Китаю не хотілося б, щоб сталося падіння режиму Путіна, яке буде наслідком поразки його на фронтах.

“У цьому стані Росія є дуже комфортною для Китаю. Відповідно, Сі Цзіньпін намагається підтримати РФ і економічно, і вибудовуючи спільні плани. А це така серйозна підтримка. Ну і, звичайно, пропонуючи світу та Україні, зокрема заморожування війни, щоб зберегти обличчя Путіна”, — додала експерт.

За її словами, Китай намагатиметься вдавати, що його не стосується, те, що відбувається стосовно Путіна та ордера Міжнародного кримінального суду.

“Китай намагатиметься не звертати уваги на те, що відбувається, тому що він завжди наголошує, що має свою зовнішню політику. І він завжди наголошує, що не піддається тиску Сполучених Штатів та інших країн щодо своєї зовнішньої політики. Тому я думаю, що під час візиту той порядок денний, який запланували собі сторони, він буде здійснюватися”, — сказала експерт.

Читайте також: Сі Цзіньпін відвідає Москву: про що говоритимуть лідери РФ та Китаю (ВІДЕО)

Прямий ефір