Куди розширюється НАТО – це справа НАТО, а не Росії, – Арестович

Фото з сайта ukrinform.ua

НАТО не піддасться на шантаж з боку Росії, інакше це означатиме кінець Альянсу.

Про це у програмі “Взгляд с Банковой” телеканалу UA заявив представник Офісу президента України Олексій Арестович.

Він нагадав, що у Кремлі не бажають мирного врегулювання ситуації на Донбасі, “вони хочуть шантажу, вони хочуть торгуватися“.

“Контури цієї торгівлі позначені. Вони хочуть від НАТО гарантій непросування НАТО на схід, як вони заявили. І позицію було заявлено до того ж саміту [глав МЗС країн] НАТО. І їм одразу дали зрозуміти, що: хлопці, куди розширюється НАТО – це справа НАТО, і тієї сторони, на яку [НАТО] розширюється, а ви тут до чого?”, – сказав Арестович.

Він наголосив, що НАТО насамперед – це оборонний блок, він нікому не загрожує на відміну від Росії.

Арестович упевнений, що Північноатлантичний альянс не піддасться шантажу Кремля.

“Це означало б, що Путін військовим шантажем домігся від Заходу поступок у своїй політиці. Так це не працює. Не може військовий блок, який за сукупною силою разів у 50 сильніший за Російську Федерацію, йти на її тиск. Але ніхто не домовлятиметься з Росією щодо внутрішніх справ НАТО. Це не серйозно. Тому що це означало б, що цьому блоку будь-хто може диктувати умови. Це – кінець цього блоку”, – резюмував він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів схвалив розпорядження, згідно з яким Україна та НАТО продовжать співпрацю у межах програми НАТО “Партнерство заради миру”.

Читайте також: Вимога Путіна про нерозширення НАТО на схід схожа на поганий жарт, – Блінкен

Прямий ефір