Спікер парламенту Молдови Ігор Гросу заявив, що його країна готова приєднатися до санкцій проти Росії. У відповідь заступник голови Радбезу Російської Федерації Дмитро Медведєв пригрозив діями у відповідь. У НАТО вважають, що Росія не має ресурсів, щоб напасти на Молдову, а Кремль намагається лише залякати Кишинів, інформує UA.
Заяву Медведєва в румунському МЗС назвали брехливою риторикою Кремля, яку багато років розповсюджують у Молдові. Свою підтримку молдавському уряду висловили і в міністерстві закордонних справ України.
“Ми підтримуємо народ і уряд дружньої Молдови на тлі нових загроз з Москви. Все, що залишилося Росії, — це погрози іншим державам після десятиліть невдалої політики, заснованої на агресії, примусі та неповазі. Це свідчить лише про слабкість Росії”, — написав у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Сьогодні, на думку експертів, Молдова не готова протистояти агресору самостійно. Адже її оборонний бюджет один із найскромніших у центральній та східній Європі. 2022 року він становить близько 20 мільйонів євро. Крім того, інвестиції не охоплюють модернізації армії. Однак ймовірність того, що Придністров’я насправді стане загрозою для Молдови, сьогодні немає, вважає політолог Віталій Кулик.
Є питання і до технічного обладнання. Сьогодні в Придністров’ї більшість військової техніки не підлягають розконсервації.
Однак, незважаючи на малоймовірний сценарій нападу Росії на Молдову, цей регіон залишається в зоні ризику.
Раніше до Держдуми Росії внесли законопроєкт, що передбачає включення до складу Російської Федерації нових територій. І не має значення, чи мають вони спільні з нею межі. Теоретично це може бути застосоване до Придністров’я. Що згодом може стати черговою проблемою, яка потребує консолідованого рішення з Молдовою та західними партнерами, наголосив Віталій Кулик.
Читайте також:
Президент України та прем’єр Швеції зробили першу спільну заяву в історії відносин двох країн