Кремль використовує свої резерви живої сили набагато швидше, аніж здатний їх заповнити — аналіз Варченка

Іван Варченко. Скріншот: uatv.ua

Професійна армія ЗС РФ закінчилася за пів року з початку повномасштабного вторгнення в Україну, а життя російських солдатів на фронті — лотерея. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Росіяни атакували Україну силами понад 250 000 своїх солдатів. Там були й найкращі з найкращих підрозділів і ті підрозділи, які йшли на парад. Ось це професійна російська армія, з якою вони могли атакувати, вона закінчилася буквально через перші пів року. Потім вони набрали 300 000 контрактників, які також швидко закінчилися. Вони набрали, окрім контрактників, ще й “вагнерівців” і вони також дуже швидко закінчилися”, — сказав Варченко.

Гість ефіру зазначив, що Кремль має заповнювати свої резерви живої сили набагато швидше, ніж здатний це робити.

“Насправді кожен солдат РФ стикається з жорсткою дійсністю, коли розуміє, що гинуть значно частіше, ніж отримують Героя і повертаються до Росії… Це не повинно в жодному разі послаблювати нас, це не означає, що росіяни не мають потенціалу та не мають ресурсів. Це означає лише об’єктивний процес у тому, що вони використовують цей ресурс значно швидше, ніж можуть його заповнювати”, — пояснив Варченко.

Варченко також наголосив, що мінування росіянами ТОТ України перевищило всі стандарти ведення бойових дій щонайменше вп’ятеро.

Читайте також: 5 російських атак відбиті в районі Кліщіївки, бригада Північного флоту РФ зазнала великих втрат під Бахмутом — зведення Генштабу ЗСУ

Прямий ефір