Кремль боїться визнати поразку Україні: звідки “ростуть ноги” про війну РФ з НАТО (ВІДЕО)

Російська військова техніка. Фото: gur.gov.ua

Президент РФ Володимир Путін любить повторювати, що проти Росії воює весь блок НАТО. Однак, щоб зрозуміти, що це брехня, не обов’язково проводити дослідження, достатньо знати основні засади роботи Альянсу. НАТО — оборонний союз. У Статуті організації першим пунктом зазначена прихильність до мирного розв’язання спорів, інформує FREEДОМ.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну представники Альянсу неодноразово заявляли, що війська НАТО не братимуть участі у російсько-українській війні.

“Ні. НАТО не перебуває у стані війни з Росією. Я повинен заявити про це дуже чітко. Якби Росія напала на одну з наших держав-членів, було б цілком очевидно, і ми намагаємося дати зрозуміти це Росії з максимальною ясністю, що ми захищатимемо кожну п’ядь території нашого союзника. Тоді буде конфлікт Росії та НАТО. Але до цього моменту НАТО не воює з Росією”, — заявив голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер.

Аргумент Кремля — НАТО постачає озброєння Києву. Але це напівправда, адже рішення про допомогу Україні приймають окремі держави, а не Альянс. А використовує озброєння лише українська армія. До того ж західної зброї у ЗСУ досі набагато менше, ніж радянської. Просто визнати, що Росія програє війну Україні, Путін не може, твердять експерти.

“Ну, а що ви хочете, щоб він сказав, що його велика армія програє? Друга за значенням або за силою армія, на яку він витратив за останні 20 років мільярди доларів, програє народу, якого не існує? Кораблі потопляє флот, якого не існує? Непотоплювані його кораблі, непереможна його армія. Ви хочете, щоб він це сказав? Авжеж, він каже, що він з НАТО воює”, — Гаррі Табах.

Не дати Україні вступити до НАТО — заявлена ​​Путіним мета війни. Ось тільки добився він протилежного. За даними дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, 83% українців підтримують вступ країни до Альянсу. Це рекордний рівень схвалення за весь час. А заявку про прискорену процедуру входження України до НАТО лише за три дні підтримали 10 країн-учасниць організації, дев’ять із них навіть виступили зі спільною заявою.

“Потужна спільна заява сьогодні від лідерів дев’яти держав НАТО: Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Вони засудили російські ескалаційні кроки й, що важливо, підтримали наше прагнення стати повноправним членом НАТО. У цьому напрямі й рухаємося. Упевнений, і цей наш проєкт ми реалізуємо”, — зазначив президент України Володимир Зеленський.

За словами радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, Україна розуміє, що зараз її вступ до НАТО є малоймовірним, проте дуже важливо розпочати формальний процес переговорів. Вже відомо, що на наступній зустрічі у форматі “Рамштайн” міністри оборони країн Альянсу, зокрема обговорять заявку України. Зустріч запланована на 12-13 жовтня.

Читайте також: Росія воює з Україною, а не з НАТО: Жданов розвінчав маніпуляцію Кремля (ВІДЕО)

Прямий ефір