Комбіновані удари знову загрожують Україні — деталі від Ігната

Юрій Ігнат. Фото: facebook.com/yuriy.ignat

Росія незабаром може знову використовувати комбіновану тактику ударів для ускладнення роботи української системи протиповітряної оборони (ППО). Таку думку сьогодні, 17 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

“Можуть бути, і так уже було не раз, комбіновані удари: застосування різних типів озброєння з різних напрямків відразу. Тобто, летить усе: “Шахеди” зі швидкістю 150 кілометрів на годину, ну, і ракети можуть вилетіти як раніше, так і пізніше”, — сказав він. 

Спікер зазначив, що в процесі польоту ракети можуть розділятися на групи й рухатися в різних напрямках, але для кінцевого удару — сходитися в одній точці.

“Одні ракети летять на південь, другі на північ, потім вони круто повертають і з двох боків б’ють, скажімо, по Старокостянтинову, як ми вже не раз бачили. Тобто, по Україні ракети летять спочатку різними маршрутами”, — каже Ігнат.

За його словами, напередодні масштабних ударів російські військові проводять розвідку за допомогою нечисленних пусків безпілотників “Шахед”, щоб виявити вразливі місця.

“Пізніше, з урахуванням цієї інформації прокладають маршрути для ракет таким чином, щоб якомога більше засобів ураження прийшло туди, куди вони ціляться. Тому ворог буде шукати слабкі місця, буде застосовувати якісь, можливо, нестандартні методи”, — зазначив спікер.

Ігнат також наголосив, що Україна успішно впоралася з минулим опалювальним сезоном, використовуючи радянську техніку, а нині — більше озброєнь західних зразків, які “працюють ідеально”.

“Будуть додаткові системи IRIS-T. Литва нещодавно передала дві установки NASAMS. Чекаємо на додаткові Gepard — офіційні джерела США заявили, що закуповуватимуть близько 60 таких. А це серйозне поповнення, якщо воно потрапить в Україну. Також нові системи Terrahawk Paladin — скільки б їх не було, вони зможуть посилити той чи інший об’єкт. І чекаємо, звісно ж, F-16, які теж посилять з повітря наш повітряний щит”, — підсумував Юрій Ігнат.

Читайте також: Око за око, зуб за зуб: можливість української атаки по російській нафтогазовій інфраструктурі обговорюємо з експертами

Раніше речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат зауважив, що Російська Федерація накопичила менше ракет для терору проти енергетичної інфраструктури порівняно з попереднім осінньо-зимовим сезоном. 

Прямий ефір