Керченський міст втратив один периметр оборони — коментар спікера ВМС ЗСУ

Кримський міст. Фото: wikipedia.org

Керченський (Кримський) міст залишається дуже складним для ураження об’єктом, але його охорона з моря зменшилася. По суті, він залишився без одного периметра оборони. Про це сьогодні, 26 березня, повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі FREEДОМ.

“Якщо порівнювати з попередніми періодами, з попередніми двома роками, коли під мостом одночасно можна було побачити від 10 до 14 кораблів та катерів морської охорони так званої ФСБ РФ, то наразі ми їх там не спостерігаємо. І практично на один периметр оборони стало, можна сказати, менше. Інші системи, зважаючи на все, працюють. Це ППО, це Росгвардія, хімвійська тощо. Тому, звичайно, об’єкт залишається досить складним для ураження, проте недостатньо охороняється”, — пояснив спікер ВМС ЗСУ.

Він наголошує, що з води міст практично не охороняється.

“Там є бонові загородження в деяких місцях, але міст-то — довгий: 17 км, здається. Бонових загорож не напасешся, по-перше. А по-друге, прохід все одно залишається відкритим. Звичайно, там є також наглядові пости. Звичайно, вони надводну цю ситуацію постійно моніторять. Останній, хто її ретельно моніторив, був патрульний корабель “Сергій Котов”. Цей моніторинг для нього дуже сумно закінчився. Тож зараз там в акваторії фактично нікого немає”, — резюмував Дмитро Плетенчук.

Нагадаємо, російський патрульний корабель “Сергій Котов” був атакований морськими дронами Magura V5 на початку березня у територіальних водах України неподалік Керченської протоки. Він отримав пошкодження корми, правого та лівого бортів.

Прямий ефір