Катастрофу ще можна зупинити: президент України Зеленський звернувся до громадян РФ за підсумками 218-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Зупинити російські обстріли мирних людей можна лише одним шляхом: визволити Україну від загарбників. Про це сьогодні, 29 вересня, у своєму зверненні за підсумками 218-го дня війни заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ.

Президент нагадав, що сьогодні російська армія завдала чергових підлих ударів по мирних людях у Миколаєві: снаряд розірвався біля зупинки громадського транспорту, є жертви. Також російські окупаційні війська обстріляли Харків, Сумську область, вели жорстокий вогонь на Донбасі, на півдні України.

“Все це можна зупинити лише одним шляхом: визволити. І поки Росія не прийшла, всюди на українській землі було нормальне життя. І коли Росія піде, коли ми її витіснимо, нормальне життя повернеться. Це єдиний шлях. Це шлях до нашої перемоги. Не можемо знати, скільки часу потрібно, щоб пройти цим шляхом. Але знаємо, що жодна російська маніпуляція й жоден російський злочин не здатні зіштовхнути нас із цього шляху”, — заявив лідер України.

Продовжується дипломатична активність, спрямована на те, щоб усі партнери України та держави світу розуміли, які нові кроки до ескалації робить цими днями Росія.

Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентом Польщі Анджеєм Дудою і премʼєр-міністром Італії Маріо Драґі. Також президент України провів зустріч зі спікером Національної асамблеї Франції Яель Брон-Піве. Він подякував партнерам за чітке засудження російських псевдореферендумів, за засудження спроби анексії української території, яка зараз готується Кремлем.

Зокрема, президенти України та Польщі обговорили подальше зміцнення відносин двох країн, а також транскордонну співпрацю.

Під час розмови з премʼєр-міністром Італії Маріо Драґі йшлося про те, які ще кроки у двосторонніх відносинах з Італією та у багатосторонніх відносинах на рівні ЄС можуть дати Україні та Європі більше захисту.

“Перший в історії візит в Україну голови нижньої палати парламенту Франції відбувається у справді історичний час. У час, коли солідарність між лідерами на всіх рівнях є визначальною для майбутнього демократичного світу. Я подякував пані спікеру Національних зборів Франції та її колегам-парламентарям за готовність і надалі допомагати нам боронити незалежність України та свободу всієї Європи”, — зазначив Володимир Зеленський.

Голова Української держави поспілкувався сьогодні з університетською спільнотою та громадськими діячами Швейцарії на базі університету Цюриха.

“Дуже важливо, що Швейцарія та її громадяни не залишаються нейтральними, а підтримують наше прагнення жити – жити вільно й у мирі”, — сказав президент України.

Сьогодні Володимир Зеленський звернувся до корінних народів Росії й пояснив, що насправді буде означати спроба анексії українських територій.

“Сегодня я объяснил это народам Кавказа, Сибири, другим коренным народам России. А теперь повторю для всех в этой стране: Россия не получит новую территорию Украины. Россия присоединит себя к той катастрофе, которую она принесла на оккупированную территорию нашей страны. Россия приравняет себя к так называемым “днр” и “лнр”, окончательно добьет те институции нормальной государственности, которые в России еще оставались”, — сказав президент України.

Він зазначив, що ще більше могил з’явиться на території Росії, туди прийдуть катівні, які наразі окупанти влаштовують у захоплених районах України.

“Только так теперь будет работать российская полиция, российские спецслужбы. Закон в России уничтожен. И те, кто принес все эти смерти, издевательства, изнасилования из России, унесут их к себе домой.  Оккупант уничтожает везде на захваченной территории любые основы для жизни – экономику, социальную сферу, культуру…”, — наголосив Володимир Зеленський.

Лідер України переконаний, що ціною бажання однієї людина в Росії продовжувати цю війну, буде те, що все російське суспільство залишиться без нормальної економіки, без гідного життя і без поваги до людських цінностей.

“Это еще можно остановить. Но чтобы это остановить, придется остановить того одного в России, кто хочет войны больше, чем жизни. Вашей жизни, граждане России”, — сказав президент України.

Володимир Зеленський також повідомив, що сьогодні вдалося забезпечити звільнення ще шістьох українців із російського полону, є й нові результати на передовій.

Глава Української держави скликав спеціальне засідання РНБО, яке відбудеться завтра, 30 вересня.

“Будуть рішення. І ми знаємо, як реагувати на будь-які російські дії”, — зазначив президент України.

Читайте також: Путін хоче зробити вас “вантажем 200”: президент Зеленський звернувся до народів Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір