Катастрофою для Росії стане вторгнення до України, – Байден (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Широкомасштабне вторгнення в Україну стане для Росії катастрофою.

Про це заявив президент США Джо Байден під час пресконференції з нагоди першої річниці його президентства, передає UA.

“Якщо вони справді зроблять те, на що здатні, силами, зосередженими на кордоні, для Російської Федерації стане катастрофою подальше вторгнення до України. Наші союзники та партнери готові завдати серйозної та значної шкоди Росії та російській економіці”, – резюмував Байден.

Він нагадав, що Штати планують зміцнити своїх союзників по НАТО.

“Я сказав партнерам на східному фланзі, якщо вони дійсно відважаться на вторгнення (Росія, – ред.), ми і надалі надаватимемо підтримку (Україні, – ред.). Ми вже поставили обладнання та засоби оборони на суму понад 600 млн дол. Враховуючи фізичну перевагу Росії, вона зможе перемогти, але наслідки будуть реальними та тяжкими”, – додав Байден.

За словами американського лідера, у разі нападу на Україну Володимир Путін зіштовхнеться з санкціями з боку Заходу, “яких він досі не бачив”. Неприємні наслідки будуть як негайними, так і довгостроковими.

Зокрема, за словами Байдена, російські банки не зможуть здійснювати операції у доларах. Президент США вважає, що Володимир Путін, ймовірно, ухвалить рішення про операцію проти України.

Також Байден зазначив, що не вірить у те, що Путін хоче широкомасштабного воєнного конфлікту. Заходи у відповідь залежатимуть від конкретних дій Росії проти України, їхнього масштабу та наслідків.

Нагадаємо, керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що українська влада робить все необхідне, щоб наша країна та Збройні сили були готові до будь-якого сценарію розвитку подій.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір