Хвилю жіночих протестів у РФ зіб’ють кримінальними справами — прогноз політика

Мітинг родичів мобілізованих. Скріншот: uatv.ua

Кремль не дозволить псувати передвиборчу кампанію Путіна протестами жінок, які вимагають повернути додому мобілізованих на війну проти України чоловіків та синів. Декілька показових кримінальних справ зіб’ють протестну хвилю. Такою думкою поділився російський політик, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельников у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, поки що цього не відбувається, оскільки до виборів, по-перше, ще залишається достатньо часу, по-друге, протест має регіональний характер. Але Сидельников не сумнівається, що без кримінальних справ щодо родичок мобілізованих не обійдеться.

“Я думаю, що до так званих виборів хвиля протесту від дружин спаде, але на когось заведуть кримінальну справу. Щобільше, будуть досить серйозні терміни світити. Тож тут нічого дивного немає. Кремль, звісно, не може дозволити собі таку розкіш, як якась альтернативна думка”, — вважає він.

Як каже гість ефіру, кількох кримінальних справ вистачить, щоб залякати жінок.

“Всіх під гребінець не будуть забирати — одна, дві, три справи у різних регіонах залежно від виступів, від жорсткості виступів цих дружин. Я думаю, що справді ми побачимо, справи будуть заведені, тож інші злякаються”, — коментує політик.

Він не виключає, що в когось із жінок, що протестують, знайдуть наркотики чи зброю. А крім того, не виключає і наслідків для чоловіків, які перебувають на фронті.

“Когось із цих чоловіків пустять на нульову точку для того, щоб просто позбутися як проблеми: немає людини — немає проблеми. Повернуть назад чорний пакет разом із чоловіком. І дружина буде зайнята: бігати вдень по інстанціях і вибивати ці нечувані гроші, які вони обіцяють за смерть, і все інше… Так що влада має важелі для того, щоб цю ситуацію як би нівелювати”, — каже Сидельников.

Він додав, що російська влада не може дозволити собі не реагувати на протест дружин мобілізованих, оскільки це загрожує протестами інших груп населення з інших приводів.

Читайте також: Це дуже серйозний виклик Кремлю, — Гозман про жіночий маніфест проти безстрокової мобілізації в Росії

Нагадаємо, за оцінкою російського адвоката, засновника правозахисних проєктів “Команда 29” і “Перший відділ” Івана Павлова, жіночі акції на підтримку демобілізації у РФ — це протест, який нехай і не має яскравого антивоєнного характеру. Особливо важливо, що це протест тих, на кого російський режим розраховує.

Прямий ефір