Хвиля солідарності з Україною та перемовини Зеленського — заяви на Мюнхенській безпековій конференції (ВІДЕО)

Головною темою 58-ї Мюнхенської безпекової конференції, яка триває сьогодні, 19 лютого, стала ситуація навколо кордонів України. Мюнхенська конференція відома не лише промовами президентів та міністрів, а й конфіденційними бесідами за зачиненими дверима. За це її особливо цінують. Так, президент України Володимир Зеленський вже провів перемовини із прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, інформує UA.

Політики обговорили питання безпеки та спільних дій на тлі агресії Росії.

Володимир Зеленський так підбив підсумки зустрічі з британським прем’єром — “Залишаємось єдиними у прагненні деескалації дипломатичним шляхом”.

А віцепрезидентка США на початку перемовин із українським президентом зауважила: у разі вторгнення до України проти Росії запровадять безпрецедентні та миттєві економічні санкції.

“Зараз вирішальний момент в історії нашого світу, тому наша зустріч надзвичайно важлива. Я розраховую почути безпосередньо від вас про ситуацію в Україні. А також поділитися з вами інформацією, яку маємо ми, для того, щоб продовжити спільну роботу. Для мене це також можливість підтвердити позицію Сполучених Штатів щодо України. Сполучені Штати підтримують суверенітет та територіальну цілісність України”, — заявила Гарріс.

“Ми хочемо тільки одного — отримати мир, знову принести його на нашу землю. Ми дуже вдячні Сполученим Штатам Америки, вам особисто, нашим стратегічним партнерам та президенту Джо Байдену. Сьогодні нам потрібні конкретні кроки, конкретна підтримка. Ми отримуємо від вас підтримку щодо посилення обороноздатності нашої держави, нашої армії”, — сказав Зеленський.

Вже другий день на форумі у Мюнхені — справжня хвиля солідарності світових політиків із Києвом. Канцлер Німеччини Олаф Шольц попередив Російську Федерацію про “високу ціну” нападу на Україну. Він також закликав використати будь-які можливості для дипломатії, але без наївності. Крім того, Шольц назвав твердження президента РФ Володимира Путіна про геноцид на Донбасі безглуздими.

“Під час нашого спілкування у Москві Путін нагадав про конфлікт у колишній Югославії. Мовляв, НАТО чинило там агресію і шкодило людям. Я відповів йому — ми розпочали операцію у Сербії, щоби запобігти геноциду там. І коли Путін відповідає, що на Донбасі теж геноцид — це безглуздо, якщо бути точним”, — повідомив Шольц.

А президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що загрози Москви можуть перекроїти світовий порядок, а мислення Росії з “темного минулого” може їй самій коштувати благополучного майбутнього.

“Євросоюз спільно з нашими партнерами підготував пакет фінансових та економічних санкцій, зокрема щодо енергетики та новітніх технологій. Якщо Кремль завдасть удару, ми запровадимо серйозні обмеження для економічних інтересів Москви. Небезпечне мислення Кремля з темного минулого може коштувати Росії процвітання у майбутньому”, — заявила президентка Єврокомісії.

Прямий ефір