Храми УПЦ під увагою СБУ: що спецслужба знаходить у церкві, керованій із Москви (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ssu.gov.ua

Нові знахідки Служби безпеки України в храмах та об’єктах Української православної церкви московського патріархату ще раз підтверджують, що церковники продовжують співпрацювати з Росією. Майже в кожному храмі правоохоронці знаходили російські паспорти, готівку, символіку так званих “Л/ДНР”, а тепер ще й агітаційні матеріали проросійських партій в Україні, інформує FREEДОМ.

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) утворилася в 1990-х роках як автономна, але в складі Російської православної церкви. Займалися церковники не лише справами духовними, хоча щосили й намагалися приховати незручну правду, навіть прибрали з назви слова “Московського патріархату”. Але таке коригування не змінило саму суть.

Пісні та молитви, що прославляють країну-агресора, яка розв’язала криваву війну проти України, виявилися тільки верхівкою айсберга, але послужили приводом для перевірок Службою безпеки України.

“На території церков виявлено бібліотеки з прокремлівською літературою, агітаційні листівки заборонених в Україні політичних партій і російську символіку. У Херсонській області виявлено колишні склади з майном окупаційних угруповань Росії. У результаті обшуків у приміщеннях Свято-Троїцького Межиріцького монастиря на Рівненщині виявлено пропагандистські матеріали громадського об’єднання, яке очолює підозрюваний у державній зраді Віктор Медведчук”, — ідеться в повідомленні СБУ.

Юристи вважають, що діяльність церковників підпадає під статтю про колабораціонізм.

“У більшості випадків такі злочини кваліфікуються за статтею, що передбачає покарання за колабораціонізм, тобто, за допомогу ворогу. Якщо священнослужителі Української православної церкви Московського патріархату порушували ці закони, вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Але для цього необхідно буде довести, зібрати відповідні докази. Як ви пам’ятаєте, були зняті відео, коли один зі священників в одній із церков прославляв Росію, російську армію”, — пояснює адвокат Ростислав Кравець.

Московський патріархат використовував кожну можливість для дестабілізації ситуації в Україні. Наприклад, під час пандемії COVID-19 церковники заперечували існування вірусу.

“З боку УПЦ МП в Україні були випадки загрози життю і здоров’ю, поєднані з обрядовою діяльністю. Я нагадаю, що 2020 року в березні, коли в Україні поширилася пандемія коронавірусу, митрополит Павло заперечував узагалі існування цього вірусу, закликав людей приходити в храми, цілувати ікони, обіймати одне одного, і за місяць Києво-Печерська Лавра стала центром поширення пандемії”, — зазначив директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой.

Перевірки СБУ ще тривають, а УПЦ МП уже залишилася без двох храмів на території Києво-Печерської Лаври. Трапезна церква та Успенський собор тепер закриті для Української православної церкви — з церковниками не продовжили оренду.

Читайте також: Церква в Росії — ідеологічна машина, яка обслуговує імперію — думка експерта (ВІДЕО)

Прямий ефір