Хорватія підписала спільну декларацію щодо підтримки європейської перспективи України (ВІДЕО)

Фото скріншот відео ОП

8 грудня Україна та Хорватія підписали спільну декларацію щодо підтримки європейської перспективи України. Хорватія – шоста держава ЄС, яка уклала такий документ із Україною.

Про це повідомив на спільному з премʼєр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем брифінгу президент Володимир Зеленський, інформує UA.

Сьогодні також домовились про те, що в Україні буде відкритий туристичний офіс Хорватії, що буде сприяти збільшенню туристичних потоків.

За словами Володимира Зеленського, у контексті енергетичної безпеки почалися переговори про постачання в Україну скрапленого газу.

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, в свою чергу, сказав, що його візит продемонстрував дружні та близькі відносини між Україною та Хорватією.

“Ми говорили про покращення нашого політичного діалогу, нашого досвіду. Хорватія як член Європейського Союзу отримала в 90-х роках досвід мирної реінтеграції хорватського Подунавʼя за допомогою світової спільноти та підтримки США, і цей досвід надзвичайно важливий для України”, – сказав прем’єр-міністр Хорватії.

Україна і Хорватія погодили план дій щодо передачі досвіду мирної реінтеграції територій. Цей документ підпишуть 15 грудня в Брюсселі.

Андрей Пленкович додав, що з Хорватії до України приїхали понад 200 бізнесменів, які на економічному формі говоритимуть про збільшення інвестицій. Він висловив підтримку європейських прагнень України і повідомив, що запросив українських голову уряду і президента відвідати його країну.

Вчора повідомлялося про те, що до Києва їде прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович. Володимир Зеленський запросив Пленковича відвідати Україну під час їхньої телефонної розмови, яка відбулася у липні минулого року.

Читайте також: Шмигаль та Пленкович обговорили зміцнення співпраці між Україною та Хорватією

Прямий ефір