До Харкова з інших регіонів України повертаються не тільки місцеві, а й приїжджає багато жителів окупованих територій України. Наразі в місті проживає близько 500 тис. переселенців із Луганської та Донецької областей, а також обстрілюваних районів Харківської. Тому дуже важливо відновлювати знищену російськими обстрілами інфраструктуру. Також проводиться відновлення об’єктів в інших районах Харківської області. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила радниця голови Харківської обласної ради Наталія Попова.
“Намагаємося залучити партнерів. Найголовнішу допомогу нашому регіону надає центральна влада. Це субвенції, це бюджетні гроші. За минулий рік було відновлено 100 багатоповерхових будинків у Північній Салтівці. У деяких багатоповерхівках кілька поверхів відновлено з нуля. Люди туди повертаються. У нас приблизно 150 тис. осіб втратили житло, тому ми вкрай сподіваємося на підтримку і міжнародних партнерів для відновлення нашого міста”, — зазначила вона.
Попова повідомила, що в селищі Старий Салтів почали монтувати п’ять модульних будинків, які вдалося придбати завдяки допомозі благодійних фондів.
“Їх почали монтувати 25 листопада і планують уже до кінця тижня закінчити повний монтаж. У будинках є електропостачання, водопостачання, тобто це абсолютно автономні будівлі, в яких можна жити. Це експериментальний проєкт. Від місцевого населення було прийнято 98 заявок на модульні будиночки, 20 із них — від незахищених верств населення. І ми сподіваємося, що надалі завдяки партнерам ми зможемо отримати ще будинки, і люди зможуть повернутися додому”, — розповіла радниця голови облради.
За її словами, також триває відновлення інфраструктури в Ізюмі, який був деокупований минулого року, зокрема, з нуля зводитимуть лікарню.
“Від будівлі лікарні практично нічого не залишилося. Словенія нам запропонувала співфінансування з відновлення низки об’єктів в Ізюмі, тому наразі тривають переговори щодо цих процесів. Фундамент залито. Якщо говорити про життя в самому Ізюмі, то там перебуває зараз приблизно 25 тис. осіб. Були встановлені модульні автономні котельні, близько 100 багатоповерхових будинків під’єднали до централізованого опалення. У принципі, відновлювальні роботи в місті тривають. Завдяки єВідновленню, на громаду виділено близько 150 млн гривень, з яких 85 млн грн уже передано людям. Те ж саме і по всіх районах, які сильно постраждали від руйнувань. Ми активно шукаємо партнерів, тому що це тисячі зруйнованих приватних будинків, які потрібно відновлювати з нуля”, — повідомила Попова.
Читайте також: Перший рейс Food Train за маршрутом Київ — Харків — Ізюм: як зустрічали українці “смачний” поїзд (ВІДЕО)
Нагадаємо, у селі Руська Лозова будують нову будівлю сільської ради, яка згоріла вщент через потрапляння туди російських ракет. На реконструкцію адміністративної будівлі в зруйнованому селі з державного бюджету виділено близько 70 мільйонів гривень.