Із бомбосховищем та простором для дітей: повністю нову сільраду будують у Руській Лозовій (ВІДЕО)

Начальник Дергачівської міської військової адміністрації В'ячеслав Задоренко. Скріншот: uatv.ua

У селі Руська Лозова будують нову будівлю сільської ради, яка згоріла вщент через потрапляння туди російських ракет. На реконструкцію адміністративної будівлі в зруйнованому селі з державного бюджету виділено близько 70 мільйонів гривень, інформує FREEДОМ

Будівля сільської ради в Руській Лозовій згоріла у травні 2022 року, невдовзі після звільнення села українськими захисниками. Однак російські окупаційні війська не полишали спроб повернутися в село, тому продовжували обстріли. 

Місцева мешканка Ірина Рєпіна працює в сільській раді з 2005 року. Жінка каже, що перед тим, як знищити будівлю, російські військові там усе розворотили, вибили двері та залишили гори сміття.

“Було кілька прильотів, сільська рада повністю згоріла. Уся документація, і хоча деяка оргтехніка там залишилася, але будівля згоріла дотла. Залишилися, напевно, одна чи дві стіни, всі інше повністю погоріло”, — зазначає головний спеціаліст відділу документообігу Дергачівської міської ради Ірина.

Вантажівками кілька днів вивозили зі згарища, де раніше була сільрада, рештки бетону та відходів, кажуть місцеві жителі. Будівельники нині працюють одразу на двох майданчиках — безпосередньо будують нову адміністративну будівлю й одночасно займаються облагороджуванням території.

“Буде плитка повністю перед будівлею. Тротуари, доріжки — все тут буде, лавки різної конфігурації — красиво буде. Зараз, звичайно, якщо відверто, я приїжджаю і мало не плачу, коли їду селищем. Тут було одного сміття було понад 200 кубів бетону вивезено, дуже серйозно було зруйновано все”, — каже технічний директор будівельної організації Леонід Онищенко.

Згідно з проєктом, нова будівля в Руській Лозовій буде двоповерховою. Там розміститься великий адміністративний центр, а також буде облаштовано культурний та освітній простір для жителів громади.

“Частина буде використовуватися як будинок культури з актовою залою, де люди зможуть займатися творчістю, проводити якісь психологічні тренінги. А на першому поверсі буде адміністративна будівля Старостинського округу, де жителям зможуть надавати якісні послуги органи місцевої влади”, — повідомив начальник Дергачівської міської військової адміністрації В’ячеслав Задоренко.

Особливу увагу команда архітекторів приділила підвальному приміщенню, яке в громаді використовуватимуть як бомбосховище, та територію для організації позакласного дозвілля для школярів і молоді, каже начальник військової адміністрації.

“Усі стіни з бетонних блоків, перекрили залізобетонними плитами, обварили все армопоясом — зробили згідно з усіма нормами і стандартами. У підвальному приміщенні три великі кімнати, зали, в яких проводитимуться спортивні секції для дітвори. Також тут будуть туалети та умивальники — куточок гігієни — два аварійні виходи та система опалення. Тут облаштують підземний сучасний простір для дітей і укриття для співробітників, які працюватимуть в адміністративному центрі”, — розповів про плани Задоренко.

Кошти на будівництво комплексу надходять згідно з програмою, затвердженою Харківською обласною військовою адміністрацією. Загалом на реконструкцію сільради з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ буде виділено 77 мільйонів гривень. 

Повністю побудовану адміністративну будівлю в зруйнованій обстрілами Руській Лозовій будівельники обіцяють здати під ключ до річниці визволення села — 29 квітня 2024 року.

Читайте також: Усамітнитися і спокійно відпочити: у Запоріжжі ветеран війни відкрив капсульний готель (ВІДЕО)

Прямий ефір