Законопроєкт про “іноагентів” — меседж влади Грузії про те, що вони можуть робити все що хочуть. Протести в країні наростатимуть, адже цим законопроєктом грузинська влада розбудила лихо. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився політолог Гела Васадзе.
“Що таке цей закон? Такий самий було введено в Росії. Якщо людині присвоюється статус “іноагента”, це означає, що вона співпрацює або з посольствами країн Європейського Союзу, або з Посольством США. Але для Грузії це в жодному разі не ганьба. Для Грузії це навпаки дуже почесно. Але тут суть в іншому. Цей закон — це конкретний меседж [від грузинської влади] суспільству, нашим партнерам, що ми можемо робити все що хочемо. Ось ми можемо ухвалювати такі самі закони, як у Росії. Ми можемо не звертати на вас уваги”, — прокоментував Васадзе.
Він нагадав, що до ухвалення закону було зроблено заяву Посольства США в Грузії, яке назвало цей день “чорним днем грузинської демократії”.
“Наскільки він буде чорним, думаю, навіть американські дипломати не припускали. Зараз наша президентка Саломе Зурабішвілі перебуває з візитом у США. Вона зробила звернення з Вашингтона і заявила, що підтримує протестувальників, пообіцяла накласти вето на закон. І вона звернулася до послів [Грузії в інших країнах] із такою фразою: давайте не забуватимемо, що ви представляєте країну, в Конституції якої записано євроінтеграцію, інтеграцію в євроатлантичне співробітництво. Тобто посли не представляють якийсь уряд, вони представляють Грузію. А Грузія — це набагато більше, ніж уряд”, — сказав політолог.
На думку Васадзе, протестний рух наростатиме. Хоча, нагадав він, це не перша ситуація, коли влада Грузії так себе поводить.
“Але зараз грузинська влада розбудила лихо. Але ж воно було майже тихо. Я поки що сумніваюся, що у влади є види на російську допомогу [для придушення протестів]. Найменше Іванішвілі (засновник правлячої партії “Грузинська мрія — Демократична Грузія”, — ред.) мріяв би опинитися в Тамбові або в Ростові. У нього в Парижі всі фінансові та інші інтереси. На Росії вони роблять гроші. На кого вони розраховують? На поліцію, на спецназ тощо. Ми вже бачимо, як спецназ абсолютно невмотивовано розганяв протестувальників, застосовував сльозогінний газ, водомети. І кадри жінки з європейським прапором, яку обливають водою, обійдуть усі канали та увійдуть в історію Грузії”, — наголосив гість ефіру.
Читайте також: Якщо уряд ухвалить закон про “іноагентів”, то Грузія стане Білоруссю і Росією, — Утіашвілі
Як повідомлялося раніше, парламент Грузії 7 березня ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”. За законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” проголосували 76 депутатів — усі представники правлячої партії, проти виступили 13 членів парламенту. Згідно з документом, за аналогією з Росією у Грузії збираються створити реєстр “іноземних агентів”, які щонайменше на 20% фінансуються з-за кордону.
Напередодні голосування депутатів під будівлею зібралися противники законопроєкту. Під час акції почалися сутички між учасниками заходу і силовиками.