Якщо уряд ухвалить закон про “іноагентів”, то Грузія стане Білоруссю і Росією, — Утіашвілі

Протести в Грузії. Фото: Тtwitter.com/RuFailedState

Протестувальники в Грузії налаштовані дуже рішуче й готові йти до кінця. Ухвалення закону про “іноагентів” — це шлях до диктатури. Якщо документ ухвалять — Грузія нічим не відрізнятиметься від Білорусі та Росії. Таку думку озвучив старший науковий співробітник Фонду стратегічних і міжнародних досліджень Грузії Шота Утіашвілі в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він перебував у центрі подій у Тбілісі 7 березня. Коментуючи ситуацію, розповів: силовики випустили стільки сльозогінного газу, що всім довелося навіть бігти. Але згодом люди повернулися назад. Потім у хід пішли “коктейлі Молотова”. Ситуація, за словами Утіашвілі, була дуже напружена.

“Люди налаштовані дуже рішуче. Тому що вони розуміють: якщо уряд ухвалить закон про “іноагентів”, то все вже — Грузія стає Білоруссю і Росією”, — наголосив він. 

Він також акцентував, що намір мітингувальників — триматися до кінця, щоб не дозволити ухвалити цей законопроєкт у трьох читаннях. 

Утіашвілі нагадав, що 7 березня закон про “іноагентів” ухвалили в першому читанні, “за” проголосували 76 депутатів зі 150. 

“Є надія, що у правлячої партії не буде далі єдності, щоб затвердити законопроєкт”, — доповнив він. 

Грузинський народ, за словами Утіашвілі, вже довго дивиться, як уряд іде в неправильний бік.

Навесні та влітку минулого року в Грузії відбулися величезні мітинги через війну в Україні, нагадав гість ефіру.

“Усі очікували, що уряд встане разом з Україною, як це зробив грузинський народ. Але уряд зробив усе якраз навпаки. Це ганьба! Національна ганьба! Зараз — це вже другий факт. І це вже прямий шлях до диктатури. І люди це розуміють, особливо молодь. І вони налаштовані не допустити цього”, — резюмував Утіашвілі. 

Він упевнений: якщо уряд Грузії доб’ється своєї мети, то в країні буде проросійський, пропутінський режим. І цей уряд не матиме підтримки міжнародної спільноти. 

“Президентка Саломе Зурабішвілі вже заявила, що накладе вето на цей законопроєкт. Тому не думаю, що цей конфлікт стане ще гострішим. Але в Грузії у президента повноважень не так уже й багато. Вона може накласти вето, але простою більшістю голосів парламенту це вето можна побороти”, — доповнив Шота Утіашвілі. 

Читайте також: Влада робить усе, щоб повернути Грузію під російський вектор, — Мамулашвілі про причини протесту

Як повідомлялося раніше, парламент Грузії 7 березня ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”. За законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” проголосували 76 депутатів — усі представники правлячої партії, проти виступили 13 членів парламенту. Згідно з документом, за аналогією з Росією, у Грузії збираються створити реєстр “іноземних агентів”, які щонайменше на 20% фінансуються з-за кордону.

Напередодні голосування депутатів під будівлею зібралися противники законопроєкту. Під час акції почалися сутички між учасниками заходу і силовиками.

Прямий ефір