Гроза танків і бронемашин: українські військові ефективно використовують ПТРК “Стугна-П” на фронті (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Понад 4,5 тис. російських танків було знищено в Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ. Частина цієї заслуги належить розрахункам протитанкового ракетного комплексу (ПТРК) “Стугна-П”. На відміну від Росії, яка лише переробляє радянські зразки ПТРК, Україна сама розробила сучасну зброю, яка ефективно впливає на хід війни, повідомляє FREEДОМ.

На комплексі “Стугна-П” працюють українські бійці, знищуючи машини російських окупантів. Артем — головний сержант взводу ПТРК, родом із Херсона.

“Сам комплекс “Стугна-П” призначений насамперед для знищення високоброньованої техніки, легкоброньованої техніки, а також є заряди осколково-фугасні, якими можна працювати по скупченню особового складу”, — пояснив військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Артем із позивним Тема.

“Людина, яка приходить із цивільного життя, вона вчиться всьому. Нічого страшного. Боятися — це нормально. Ми всі боїмося. У кожен вихід присутній певний страх. Але на війні вбиває не страх, а паніка. А страх допомагає вижити”, — додав Тема.

Проте військові про безпеку думають насамперед. Великий плюс цього комплексу, що оператор перебуває в укритті, і якщо це підготовлена позиція, то формується окоп. Якщо дружні підрозділи запрошують на роботу, то оператора можна розмістити в бліндажі. Це дуже полегшує роботу.

Солдати запевняють, що “Стугна-П” має перевагу, адже росіяни переробляють ще старі зразки, радянські.

“Цей комплекс працює на 5,5 км. Один із наших розрахунків нещодавно на Донбасі поставив рекорд — осколковим зарядом вразили техніку на відстані 5,3 км”, — розповів Артем.

Цей комплекс справді не люблять російські окупанти. Надто вже багато неприємностей він їм завдає. Але противник потроху вчиться з ним боротися. Тож українцям доводиться щоразу берегти ПТРК. 

“Обов’язково потрібно робити аналіз, тому що ворог вчиться. І якщо ми не будемо змінюватися, будемо працювати шаблонно, то ворог зможе прорахувати наші дії. Тому ми аналізуємо і намагаємося працювати не шаблонно. Саме таке мислення, як показала війна, дозволило нам бути там, де ми є”, — резюмував Артем.

Бійці зізнаються, ПТРК вкотре доводить, що в Україні можуть розробляти й виробляти зброю високої якості.

Читайте також:Окупанти намагаються уповільнити наступальні дії Сил оборони України — карта війни за 27 вересня (ВІДЕО)

Прямий ефір