Грамотно побудована оборона ЗСУ в Авдіївці не дозволяє окупантам досягти поставлених цілей, — Братчук

Авдіївка після російських обстрілів у листопаді 2023 року. Фото: t.me/otarnavskiy

Жага російських окупантів захопити місто Авдіївка Донецької області — це політичне рішення. Попри всі спроби ворога атакувати, цей великий оборонний вузол українська армія продовжує утримувати. Про це сьогодні, 23 листопада, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Давайте говорити про те що, за оцінками фахівців, щонайменше близько 50% Авдіївки вже просто не існує. Це те, що несе в собі “русский мир”. Що стосується планів ворога, то я завжди говорю про те, що це політичне рішення. Передовсім, це великий оборонний вузол для Сил оборони України. Його утримування триває. Більше того, незважаючи на те, що ворог має максимальне на сьогодні зосередження сил і засобів на Авдіївському напрямку, їхні тактичні просування є несуттєвими”, — зазначив Братчук.

Він наголосив, що для росіян захоплення міста — це міфічна перемога за будь-яку ціну.

“Так було, наприклад, у Бахмуті, коли підрозділи ПВК “Вагнер” перебували, наприклад, у підвалах заводу шампанських вин. Але якщо перемога в цьому… І давайте згадаємо, де вони опинилися, наскільки вони вибиті були, зокрема, і з флангів на Бахмутському напрямку, і з самого міста, якого, на жаль, сьогодні вже не існує”, — доповнив гість ефіру.

В українських військових на сьогодні збудовані серйозні оборонні рубежі, підкреслив Братчук.

“Ініціатива у ворога певна є, але вона залежить від кількості особового складу, кількості техніки, яку вони використовують. Так, у них є серйозна перевага в кількості. Проте грамотно побудована оборона з нашого боку не дає можливості ворогу ініціативу, яку він проявляє, реалізувати повною мірою. Тому всі свої завдання, які вони намічали на певні терміни, виконати не можуть. Я сподіваюся, що найближчим часом виконати і не зможуть”, — резюмував Братчук.

Читайте також: За будь-яку ціну взяти місто “під ялинку” для Путіна: що говорять аналітики про бої за Авдіївку

Прямий ефір