Головування Угорщини в Раді ЄС не означає “смертельного” блокування української євроінтеграції — думка

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Україна очікує старту офіційних переговорів про вступ до Євросоюзу. Видання Politico, посилаючись на анонімні коментарі європейських дипломатів, пише, що Брюссель поспішає дати старт цьому процесу вже 25 червня, оскільки, починаючи з липня, головувати в Євросоюзі буде Угорщина. З огляду на неоднозначну позицію прем’єр-міністра країни Віктора Орбана, питання може стати на паузу. Проте головування Угорщини в ЄС не означає якогось “смертельного” блокування української євроінтеграції. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

“Я, по-перше, не демонізував би головування Угорщини в ЄС. Це не означає якогось “смертельного” блокування української євроінтеграції. По-друге, від самого початку бельгійська дипломатія та керівництво Бельгії планувало розпочати цей процес саме в період свого головування. Тому все логічно й обумовлено, з одного боку, готовністю сторін, а з іншого — об’єктивними процесами євроінтеграції, які сьогодні тривають”, — сказав Пашков. 

Він не виключає, що в період головування Угорщини можна очікувати ускладнень цього процесу. І Орбан попередньо говорив уже про це. 

“Але, однак, думаю, що ці дати реальні (25 червня, — ред.). Я дивлюся на це з таким досить обережним, але суттєвим оптимізмом”, — доповнив спікер. 

Є певна методологія переговорного процесу, нагадав він. До того ж у Європейського Союзу є певний досвід щодо “мінімізації амбіцій” офіційного Будапешта. 

“Також Україна останнім часом веде з Угорщиною досить продуктивні переговори. Виходячи з цього, можна орієнтуватися, що, умовно кажучи, головування Угорщини не буде кардинально, скажімо так, негативним або провальним для української євроінтеграції”, — наголосив Пашков. 

Експерт також акцентував, що в такому випадку поки не йдеться про вступ України до ЄС найближчим часом, адже переговорний процес займає певний час. Однак це важливий сигнал для Києва. 

“Йдеться про те, що 25 червня буде дано офіційний сигнал щодо відкриття переговорного процесу, який у практичній площині буде пізніше. Я маю на увазі, зокрема, і вибори до Європейського парламенту, і подальше формування Єврокомісії, керівних органів Європейського Союзу. У цій ситуації ми говоримо швидше про певний морально-психологічний мобілізаційний символ відкриття переговорного процесу, який, безумовно, є обнадійливим і для України, і для наших партнерів. У цьому плані потрібно відзначити й символізм, і політичне значення передбачуваної дати офіційного відкриття переговорного процесу з Євросоюзом”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Київ готовий до переговорів щодо вступу до ЄС: коли вони можуть розпочатися (ВІДЕО)

Нагадаємо, Угорщина головуватиме в Раді ЄС з липня по грудень 2024 року.

Прямий ефір