“Голосують” навіть мертві: як минув другий день “виборів” без вибору в Росії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Голосування під примусом, відсутність спостерігачів і протидія екзит-полам. У Росії другий день так званих президентських виборів. Уже зафіксовано низку порушень, а також збої в роботі дистанційного електронного голосування. Як пише Bloomberg, Москва запустила широкомасштабну агітаційну кампанію з метою примусити населення прийти на виборчі дільниці, намагаючись, таким чином, домогтися максимальної явки. За даними української розвідки, у так звані “виборчі списки” Кремль додає і “мертві душі”. Зокрема й загиблих на війні солдатів, повідомляє FREEДОМ.

Так звані президентські вибори тривають у Росії три дні — з 15 по 17 березня, але вже в перший день повідомлялося про випадки псування бюлетенів по всій країні, а також підпали кабінок і виборчих дільниць.

Попри те, що результати виборів прогнозовані й в перемозі президента РФ Володимира Путіна ніхто не сумнівається, у нього все ж таки є три номінальні опоненти: депутат від Комуністичної партії Російської Федерації (КПРФ) Микола Харитонов, голова Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР) Леонід Слуцький та віцеспікер Думи від “Нових людей” Владислав Даванков. Усі вони лояльно ставляться до диктатора і відкрито не обговорюють війну в Україні. Незалежних або опозиційних кандидатів до виборів не допустили.

“Кампанія 2024 року — найбільш беззмістовна за весь час проведення виборів президента Росії. Кандидати навіть не намагаються імітувати реальне бажання брати участь у виборах і боротися за голоси виборців. Натомість можливо, тримаючи в голові проблеми, що виникли у 2018 році у Павла Грудініна (генеральний директор радгоспу ім. В. Леніна посів 2-ге місце на виборах президента РФ 2018 року, стосовно нього розпочалася викривальна кампанія, що ґрунтується на будинку в Іспанії, — ред.), вони намагаються не привертати до себе зайвої уваги. Кандидати фактично відмовилися від широких публічних кампаній із залучення спостерігачів. Пасивність кандидатів особливо помітна на регіональному рівні”, — з тексту доповіді Руху на захист прав виборців “Голос”.

Головна мета Кремля на цих виборах — висока явка в 70-80% виборців. Близько 80% мають, за бажанням адміністрації президента, проголосувати за Путіна. Явку забезпечують кількома способами: примусово залучають бюджетників, змушують під дулом автоматів голосувати на тимчасово окупованих територіях України.

“Наші інсайдери кажуть, що є певне завдання місцевій адміністрації забезпечити щонайменше 85% підтримки Путіну, другим має бути Слуцький від ЛДПР і далі у вільному порядку можуть розписати”, — розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Головне нововведення цієї президентської кампанії — дистанційне волевиявлення. У 29 регіонах Росії застосують електронне голосування. А на окупованих територіях чотирьох регіонів України, Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей, голосування розпочалося достроково і проводиться примусово вдома.

За даними української розвідки, до так званих “виборчих списків” Кремль додає і “мертві душі”. Зокрема й загиблих на війні солдатів.

“Міністерство оборони РФ дозволило окупантам, які воюють в Україні, голосувати за Путіна, навіть не з’являючись на “виборчих дільницях”. Це значно полегшує “виборчим комісіям” завдання з фальсифікації результатів. Зокрема, до числа осіб, які “проголосували”, поряд із наявними військовослужбовцями планують додати також і тих, хто нещодавно загинув, зник безвісти або потрапив у полон”, — повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Що ж стосується голосування за кордоном, то в країнах Балтії чиновники вже попередили росіян, які голосують на території Латвії, Литви та Естонії, про перевірки документів біля виборчих дільниць і наслідки підтримки російської агресії. А президент Євроради вже саркастично привітав Путіна з майбутньою, так званою, “перемогою на виборах”.

“Хотів би привітати Володимира Путіна з переконливою перемогою на виборах, що починаються. Без опозиції. Без свободи. Без вибору”, — наголосив голова Європейської ради Шарль Мішель.

Євросоюз уже засудив псевдовибори на окупованих територіях України. Там їх назвали “грубим порушенням міжнародного права та суверенітету України”. Нелегітимними назвали президентські вибори у РФ і в Україні. Відповідне звернення до світової громадськості напередодні опублікувала Верховна рада України.

“14 березня було опубліковано звернення Верховної Ради України, де Україна звернулася до іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей, і там є обґрунтування, чому ці вибори є нелегітимними, чому їх слід не визнавати, чому не треба залучати спостерігачів для легітимізації”, — сказав радник із юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Богдан Мохончук.

Своєю чергою, російські опозиціонери запропонували своїм прихильникам узяти участь в акції “Полудень проти Путіна”, а саме — прийти на дільниці 17 березня о 12:00. Таким чином незгодні з політикою Кремля мають показати один одному свою позицію та зіпсувати бюлетень.

Читайте також: “Вибори” на окупованих територіях України сприймаються населенням як театральна вистава, — журналіст

Прямий ефір