Глава держави анонсував програму енергоефективності вартістю в 300 млрд гривень

Фото Тwitter Володимира Зеленського

В Україні розробляють програму щодо термомодернізації на декілька тисяч багатоповерхівок, яка коштуватиме близько 100 млрд грн найближчі три роки.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час пресконференції, повідомляє UA.

Він зазначив, що в Офісі президента та Міністерстві економіки вже працевлаштовані спеціалісти, які займатимуться суто цією реформою. Її мета – зменшити споживання газу на тлі загрози з боку російського газогону “Північний потік-2”, що може спричинити державі мільярдні збитки.

“Реформа для держави буде коштувати 300 млрд грн щодо всіх багатоповерхівок. Це все, що ми маємо зробити – школи, комунальні підприємства. Це складна реформа, таких обсягів ніколи не було, і таких грошей в Україні наразі немає”, – заявив президент.

На найближчі 3 роки на програму передбачено близько 100 млрд грн витрат. Три роки – термін, який залишився до закінчення контракту з Газпромом, протягом дії якого РФ сплачує Україні за законтрактований транзит газу навіть за його фізичної відсутності.

Володимир Зеленський зауважив, що через можливе скорочення транзиту газу через Україну Росією, потрібно розробити план реалізації програми на 5 років.

“Це дуже складно, ми не знаємо, чи зможемо це зробити”, – додав він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський сьогодні, 26 листопада, дав пресконференцію, присвячену екватору його каденції.

Читайте також: Шмигаль: Програма енергоефективності у 2022 році стане частиною “Великого будівництва”

Прямий ефір