Герої Бахмута зробили неможливе — максимально вибили ворога і його потенціал, — Череватий

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Герої Бахмута зробили неможливе, вони вибили наступальний потенціал російських окупантів і знекровили їх. Росія витратила в Бахмуті всі свої резерви. При посиленні Сил оборони України чинити опір окупантам вже не буде чим. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

“Герої Бахмута виконали головне завдання — вибили потенціал противника, зокрема знищили бандитів із “Вагнера”. І коли ми будемо готові, наші сили і резерви, тому що наступальний бій — він найскладніший і найзатратніший за втратами, чим більше виснажений ворог, чим більше йому завдано шкоди в бойовій потужності та в моральному його стані, тим легше його вибити, і тим менше жертв ти несеш як сторона, що наступає. Тому герої Бахмута зробили просто неможливе — вони максимально вибили ворога і вибили його потенціал”, — сказав він.

За словами спікера, оборонний потенціал російської регулярної армії на Східному напрямку не дуже високий, як показала Харківська операція.

“Тому я кажу, дуже важливо, що вони пошарпані, побиті, знекровлені й знеструмлені, скажімо так. І суть в тому, що зараз із ними має справу стабільне більш-менш угруповання, там ідуть у нас, звісно, ротаційні процеси, але вони не величезні, вони невеликі, точкові в міру необхідності. І, по суті, їх виснажила одна команда, скажімо так. І коли прийдуть свіжі сили, у них уже такого резерву буде зовсім мало, щоб заповнити свої сили, тому що вони кидали в цю топку все, що могли”, — зазначив Череватий.

Українські захисники намагаються тиснути російських окупантів на флангах біля Бахмута.

“Вони підтягують підрозділи регулярної армії. Це повітряно-десантні, мотострілецькі в їхній термінології, — піхота, деякі інші підрозділи. Так само вони, на жаль, про снарядний голод, як завжди, збрехав Пригожин, тому до його заяв завжди треба дуже обережно ставитися. У них є ще можливості на тих напрямках, де вони концентрують свої зусилля, завдавати доволі потужних ударів, як ми говорили сьогодні, 332 рази на цьому напрямку ворог використовував різні типи артилерії. Але за понад рік боїв уже нічого нового ворог не показує”, — констатував Череватий.

Він акцентував, що Сили оборони України знають, як протидіяти. Постійно триває контрбатарейна боротьба. Українські артилеристи намагаються знаходити і знищувати засоби ураження ворога.

“Вони, звісно, стараються наших, тому, скажімо так, постійно йде таке змагання. Але наші військовослужбовці набагато більше, раніше і більш досвідченіше почали використовувати безпілотні системи. І тому в них і краще виходить, якісніше. Хоч менше снарядів, але точніше ураження цілей. Зокрема завдяки багатьом більш високоточним снарядам і засобам спостереження, засобам розвідки, які ми або завдяки волонтерам, або ж західним партнерам отримуємо, ми їх використовуємо максимально, на 100%”, — додав Сергій Череватий.

В Україні — одна з найкращих у світі шкіл військових інженерів і саперів. Подолання перешкод, побудованих окупантами, не стане для ЗСУ проблемою, підсумував спікер.

Читайте також: Передчасна заява Пригожина про “взяття” Бахмута — це латентна капітуляція, — Череватий про реальну ситуацію

Нагадаємо, як сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, Бахмутський плацдарм залишається найгарячішою точкою фронту попри зниження інтенсивності боїв у самому Бахмуті. Сили оборони України контролюють ділянку Бахмута, яка є вхідними воротами до міста в південно-західному секторі.

Прямий ефір