Передчасна заява Пригожина про “взяття” Бахмута — це латентна капітуляція, — Череватий про реальну ситуацію

Бахмут. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

За останні дні російські окупанти суттєво знизили кількість атак на Бахмутському напрямку. Минулої доби Сили оборони України на цьому напрямку в боях знищили 87 російських окупантів та п’ять польових складів із боєприпасами, 131 окупанта поранено. Крім того, українські захисники скористаються ротаційним процесом російських окупантів, щоб завдати їм максимальної шкоди. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

Також українські воїни знищили БМП ворога, сім артилерійських знарядь, два протитанкові ракетні комплекси, один безпілотний комплекс “Орлан 10”.

“Ворог суттєво знизив кількість атак в останні три дні. Дві попередні доби було по три бойові зіткнення на цьому напрямку. За цю добу два зіткнення, це абсолютно не характерно. Усі ці місяці епіцентром усіх бойових дій був якраз Бахмут. Щоправда, вогневої поразки він намагається завдавати приблизно з такою самою регулярністю — 332 рази стріляв по наших позиціях ствольною і реактивною артилерією, один авіаналіт”, — поінформував Череватий.

За його словами, зараз ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин робить усе, щоб вивести з Бахмута свої війська.

“Ми багато тижнів поспіль говорили про те, що по терористах “Вагнера” завдаються з нашого боку дуже потужні удари, і вони зазнають колосальних втрат. Ми говорили, що найближчим часом це призведе до їхнього повного розгрому. І ось ця передчасна заява про начебто взяття Бахмута — це якраз така латентна капітуляція цього військового злочинця і фріка Пригожина. Ми дійсно спостерігаємо і зменшення кількості атак, і ротаційні процеси. Які саме підрозділи, скільки там “Вагнера”, на що вони будуть замінені і чи будуть замінені всі вони — ми це відстежуємо,  найближчим часом дивитимемося. І, звичайно, як завжди ми це робили, користуватимемося цим ротаційним моментом, щоб завдати ворогові ще більшої шкоди”, — розповів речник.

Разом із цим українські захисники не зважають на епатажні заяви Пригожина, продовжують свою бойову роботу по окупантах, розвідку, дорозвідку цілей, завдають ударів і знищують ворога.

“Тому для нас це не суттєво. Єдине, що за останній час показав саме “Вагнер”, що через свою криваву дисципліну під загрозою смерті вони були найефективніші в плані атак. Але в якому плані найефективніші? Вони перманентно це робили, постійно, тому що малі ці групи одна за одною йшли в атаку, але водночас зазнавали просто величезних втрат. Якщо ми подивимося на початок конфлікту, 170 тисяч було все угруповання вторгнення, 205 260 окупантів знищено, як сказав Генштаб на сьогоднішній ранок, тобто більше, ніж угруповання вторгнення. Туди вже потрапили і “Вагнер”, і мобілізовані”, — каже Череватий.

Він уточнив, що більше того, у них уже пішли такі центрові процеси, коли Пригожин відчуває близькість смути, як вони називають, він може робити заяви, які відмінно дестабілізують і їхнє суспільство, і їхню армію.

“Він постійно принижує їх. Він каже, що вони ні на що не здатні — як саме керівництво, так і окремі підрозділи. Тому і зараз він, якщо дотримається слова і повернеться в Росію, він і далі продовжуватиме це робити. Тому те, що наші Збройні сили робили, знищуючи їх і наближаючи розгром, це все вже потроху починає проростати системними і кризовими явищами, як у їхній армії, яка не здатна не те що на, як вони говорили, “великий стратегічний наступ”, але й на локальні атаки рівня взвод-рота, їм все важче і важче”, — підсумував Сергій Череватий.

Читайте також: Переломний момент у війні настав, контрнаступ ЗСУ триває вже кілька днів, — Подоляк

Нагадаємо, колишній старший офіцер Служби нелегальної розвідки КДБ СРСР і СЗР РФ, експерт із міжнародних відносин і спецслужб Сергій Жирнов висловив думку, що у ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина зараз дуже складна ситуація в Бахмуті Донецької області. Тому що йому, з одного боку, не можна залишатися, а з іншого боку, не можна йти.

Прямий ефір