“Газпром” залишився без ринку Європи, перспективи компанії сумні — експерт

Володимир Омельченко. Фото: iclub.energy

Постачання російського газу до ЄС сьогодні вийшли на найнижчий рівень з 1975 року. Це позначається на прибутку компанії “Газпром”, адже Європа була для неї найприбутковішим ринком. Про це заявив сьогодні, 10 липня, директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Таких низьких поставок не було майже 50 років. Звичайно, що це позначається на прибутках “Газпрому”, тому що для “Газпрому” головний і прибутковий ринок — це ринок Європейського Союзу. І в результаті цієї ситуації російський бюджет втратив приблизно 1,1 трлн руб. лише у першому півріччі 2023 року”, — заявив експерт.

За його словами, “Газпром” — це інструмент Кремля. Спікер переконаний, що компанія не зможе знайти заміну європейському ринку та загалом її перспективи сумні. А головний страх про те, що Європа замерзне без російського газу, наголосив експерт, випарувався. Москва втратила цей інструмент шантажу.

“Тепер Росії нема чим шантажувати Європейський Союз. У ЄС після цієї зими, коли вони змогли диверсифікувати свої поставки, нормально пройшли зиму — багато споживачів Європейського Союзу зітхнули з полегшенням та зрозуміли, що існує нормальне життя і без “Газпрому”. Це чудовий висновок не лише для споживачів Європейського Союзу, але й для України”, — підсумував Омельченко.

Читайте також: Щодо газу Росія сама себе покарала, далі можуть бути ще більші проблеми, — політолог про рекордне падіння видобутку

Нагадаємо, раніше експерт з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін заявив, що борги “Газпрому” з дивідендів у 2023 році зростатимуть. Видобуток компанії, за найостаннішими підрахунками, впав майже на третину порівняно з довоєнним рівнем, і “Газпрому” після відходу з європейського ринку газ немає куди подіти. Він скорочує видобуток, програму з буріння свердловин.

Прямий ефір