Фізичних тортур не буде, психологічні — цілком: перебування Гершковича в “Лефортово” і роль адвоката прокоментував експерт

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Заарештований у РФ репортер The Wall Street Journal Еван Гершкович зараз перебуває у повній інформаційній ізоляції. У такий спосіб його ламають психологічно. Зупинити це може лише одна людина — адвокат. Звичайно, не призначений російською владою, а той, якого знайдуть родина чи колеги заарештованого журналіста. Про це сьогодні, 1 квітня, сказав російський адвокат, засновник правозахисних проектів “Команда 29” та “Перший відділ” Іван Павлов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Для Евана сьогодні найнеприємніше — його інформаційна ізоляція. Він 2 тижні перебуватиме один у камері у слідчому ізоляторі “Лефортово”… Він не матиме ні телевізора, ні можливості заглянути в інтернет, газет не буде, журналів, він не знатиме, що відбувається. Це процедура, встановлена “чекістами” — виморожувати людей, які потрапили в лапи Левіафана. Вони таким чином людину ламають психологічно. Ні, тортур ніяких не буде, не застосовуватимуться ні паяльник, ні праски, ні підключатиметься електрика. Тобто фізичних тортур не буде, а психологічні — цілком”, — коментує Павлов.

Підтримати Евана, порушивши інформаційну блокаду, в якій перебуває журналіст, може, за словами Павлова, лише адвокат, “якого вибере або сім’я, або колеги, або редакція”.

“Це — найперше завдання для того, щоб процес далі зрушив”, — підкреслив гість ефіру.

Він зазначив, що адвокату американського журналіста знадобиться сміливість.

“Адвокат — це єдина людина, яка тепер пов’язуватиме Евана з навколишнім світом, з його родичами, з його колегами. І дуже багато залежить від сміливості цього адвоката. Я бажаю йому, щоб він набрався терпіння, сміливості та колег навколо, які б підтримували його. Тому що самотужки тут працювати дуже складно”, — коментує Павлов.

За його словами, захищаючи журналіста, адвокат сам наражатиметься на небезпеку, однак Павлов упевнений, що в РФ залишилися сміливі адвокати.

“У Росії, звісно, адвокати теж перебувають під загрозою. Тому що, захищаючи своїх довірителів словом, вони оперують зброєю, яка спрямована проти режиму, а цей режим зараз безжально ставиться до всіх, хто говорить правду, зокрема й до адвокатів. Тому, звичайно, адвокат, який бере участь у цій справі, наражається на всі ті ризики, на які наражаються люди, що говорять, люди, що пишуть, люди, що розповсюджують правду… Але все одно, є ще в Росії адвокати, на яких можна спертися”, — запевнив Іван Павлов.

Читайте також: Американського репортера заарештовано в РФ — реакція у світі (ВІДЕО)

Прямий ефір