Фінляндія закриває свій східний кордон із Росією — причини і терміни (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Фінляндія може повністю закрити сухопутний кордон із Росією в ніч проти середи, 22 листопада. Причина такого рішення — неконтрольоване прибуття з боку східного сусіда біженців із Сирії, Іраку та Сомалі, інформує FREEДОМ.

Фінська влада дійшла висновку, що гарантоване міжнародними угодами право просити про прихисток втратило актуальне значення через дії Росії. А також заявила, що Фінляндія повинна мати право повернути нелегальних мігрантів назад до РФ, яка прийняла їх на своїй території і надала посвідку на проживання.

“Таке рішення ухвалив уряд Фінляндії, оскільки до нашої країни приїжджає занадто багато нелегальних мігрантів. Цей пункт перетину кордону буде закрито. І так, на жаль, через цей пропускний пункт люди не зможуть потрапити до Росії або Фінляндії”, — повідомив капітан Прикордонної служби Південно-Східної Фінляндії Юссі Вайнікка.

У ніч проти суботи, 18 листопада, опівночі Фінляндія закрила 4 із 9 пропускних пунктів на кордоні з Росією і в такий спосіб спробувала призупинити потік нелегальних мігрантів із країн Близького Сходу та Африки. Росіяни пропускають їх, попри міжнародні домовленості, навіть без документів. Попередньо пункти закриті на 3 місяці — до 18 лютого 2024 року.

Відповідне рішення уряд країни ухвалив кілька днів тому.

“Фінляндія закриває свій східний кордон із Росією. Уряд вирішив повністю закрити пункти пропуску “Ваалімаа”, “Нуйямаа”, “Іматра” і “Нійрала” на сухопутному коридорі між Фінляндією і Росією. Будь-який перетин кордону на цих станціях буде заборонено”, — поінформувала міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен.

Закрити східний кордон фіни зважилися через нелегальних мігрантів. Уже кілька місяців місцеві прикордонники фіксують різке зростання кількості біженців з Іраку, Сомалі та Ємену. Люди прибувають транзитом через Росію, попри відсутність необхідних в’їзних документів. У фінському уряді підозрюють, що це може бути спланованою акцією.

“Очевидно, що російська влада сприяє людям у перетині кордону між Росією і Фінляндією, і цілком імовірно, що така форма незаконного в’їзду, яку ми зараз спостерігаємо, може стати для багатьох кращою”, — каже Рантанен.

“Східний кордон Фінляндії також є зовнішнім кордоном Шенгенської зони Європейського Союзу і НАТО. Фінляндія готова протистояти будь-якому типу гібридних операцій разом із нашими партнерами та союзниками. Ми сподіваємося, що незабаром тиск на кордон зменшиться і ми зможемо знову відкрити пропускні пункти, робота яких має велике значення для багатьох родин дипломатів, а також транзиту товарів”, — додала міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.

Збільшення потоку нелегальних мігрантів через Росію президент Фінляндії обговорив зі своїм німецьким колегою. Обидва політики вважають, що Москва навмисно використовує біженців, щоб дестабілізувати Захід. Утім, росіяни традиційно все заперечують і закликають кордон не закривати.

Про готовність оперативно закрити свої прикордонні пункти заявили й інші країни, що є сусідами з Росією. Зокрема, Естонія та Норвегія.

Читайте також: Росіяни намагаються втекти зі своєї країни — Західна Європа і США закриваються для громадян РФ (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Фінляндія закрила кілька пунктів пропуску на кордоні з Росією. У країну тепер не пропускають росіян на велосипедах. Ще раніше Гельсінкі заборонили російським громадянам на легкових автомобілях в’їзд у країну. За прикладом Фінляндії слідують і інші сусіди Росії.

Прямий ефір