Фінляндія та Швеція підписали протоколи на вступ до НАТО. Столтенберг пояснив, що це означає

Фінляндія та Швеція стали запрошеними до НАТО країнами та братимуть участь у роботі альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції у Брюсселі після підписання протоколів про вступ країн.

 “Посли НАТО щойно підписали протоколи вступу Фінляндії та Швеції. Це історичний день для Фінляндії, Швеції, НАТО та євроатлантичної безпеки. “З цього моменту Фінляндія та Швеція матимуть статус запрошених та братимуть участь у наших обговореннях”, – оголосив він.

Також він зазначив, що розраховує на ратифікацію протоколу тридцятьма країнами-союзниками протягом кількох місяців відповідно до національних процедур. Але, за його словами, це вже найшвидший процес вступу до історії.

“Минулого разу, коли ми мали аналогічний процес ратифікації в парламентах, це тривало 12 місяців або близько року. Я не скажу точно, але ми говоримо про місяці”, – зазначив генсек.

Столтенберг підкреслив, що сьогодні альянс ще раз показав свою відкритість, а розширення НАТО за кілька десятиліть посилювало мир, стабільність і демократію у всій Європі.

Читайте також:

Експерт: Японія сподівалася, що співпраця з Росією просто бізнес, а виявилося – геополітика

Відновлення України — можливості, суми, терміни

Експерт пояснив, як формувалася ідентичність росіян і чому після розвалу СРСР вона зависла у повітрі

Прямий ефір