Енергетика, ППО, розвідка: цілі російської атаки дронами по Україні перерахувала Гуменюк

Наталія Гуменюк. Фото: Facebook

Цілями російської атаки дронами сьогоднішньої ночі, 30 березня, було ураження енергетичних об’єктів і систем ППО, а також збір розвідданих. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Вона уточнила, що сьогодні вночі російські окупанти атакували південь і південний схід України дронами типу “Шахед”, які запускалися з південного напрямку і заходили на удар, як правило, з території тимчасово окупованої частини Херсонської, Запорізької областей та акваторії Чорного моря.

Два дрони йшли на Одесу, вони були збиті Силами протиповітряної оборони України.

“Жодних влучень не допущено”, — уточнила Гуменюк.

Також бойова робота велася в Дніпропетровській і Херсонських областях.

“На Херсонщині був збитий один дрон на шляху проходження, і на Дніпропетровщині ще чотири. Судячи з напрямку дронів, під ударом, очевидно, була енергетична інфраструктура. Було також помічено складне маневрування дронами — напевно, намагалися розвідувати роботу наших систем протиповітряної оборони. При цьому системи протиповітряної оборони також могли бути ціллю таких ударів”, — продовжила Гуменюк.

Вона додала, що така не дуже масована атака дронів могла бути спрямована на додатковий збір розвідданих, бо після знищення літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 у росіян із повітряною розвідкою проблеми.

Нагадаємо, в ніч на 30 березня російські війська запустили 12 ударних безпілотників “Шахед”, Сили ППО України знищили 9 ворожих дронів. Крім того, 30 березня ворог вдарив по території Донецької області чотирма зенітними керованими ракетами С-300/С-400.

Прямий ефір