“Експозиція не повною мірою відповідає духовно-моральним цінностям”: у Третьяковській галереї почалися “чистки” (ВІДЕО)

Третьяковська галерея. Фото: wanderings.online

Знаменита Третьяковська галерея не відповідає так званим російським традиційним цінностям. Точніше, полотна і скульптури російських художників, які представлені в музеї. Донос на шедеври мистецтва нібито написав один із незадоволених відвідувачів Третьяковки, інформує FREEДОМ.

Всесвітньо відому московську Третьяковську галерею називають одним із найбільших храмів російського живопису, графіки та скульптури. Зібрання музею сьогодні налічує понад 190 тис. творів. Серед найвідоміших експонатів Третьяковки — “Веселка” Айвазовського, “Демон, що сидить” Врубеля, “Оленка” Васнецова, “Апофеоз війни” Верещагіна та багато інших полотен і скульптур.

Один із відвідувачів музею такий собі Сергій Шадрін написав скаргу, в якій заявив, що “експозиція не повною мірою відповідає духовно-моральним цінностям, а в залах представлено твори, що мають ознаки деструктивної ідеології”. За його словами, від знайомства з експонатами він “відчув глибокий песимізм, відчуття порожнечі та безпросвітності”.

Копія скарги на музей опинилася в розпорядженні російського інтернет-видання The Moscow Times.

“У мистецтві другої половини ХХ століття є сцени численних похоронів, зокрема — у присутності маргінальних соціальних елементів, запійного алкоголізму і волюнтаристські інтерпретації образів вітчизняних правителів і діячів культури”, — пише нібито незадоволений відвідувач виставки.

Скаргу так званий поціновувач мистецтва відправив до Міністерства культури Росії, а міністерство, своєю чергою, зажадало від Третьяковської галереї звіту з питання “приведення змісту постійних експозицій і виставок Державної Третьяковської галереї у відповідність із духовно-моральними цінностями”.

Росіяни відреагували на таку новину:

  • “Сподіваюся, вони здогадалися написати, що картина Верещагіна “Апофеоз війни” перебуває в постійній експозиції”.
  • “Ось це формулировочка. Під неї можна будь-який експонат Третьяковки підвести. Ну й часи настали. За картину оголеною можна буде притягнути”.
  • “Картини зафарбують. Скульптури одягнуть. “Нашисти” вже не знають, де і як застосувати свою шизофренію”.

Цікаво, що в Росії не так давно, в листопаді минулого року, уточнили, що ж уточнюється під словосполученням “російські традиційні цінності”.

“До традиційних цінностей належить життя, гідність, права і свободи людини, патріотизм, громадянськість, служіння Вітчизні та відповідальність за її долю…”, — йдеться у відповідному указі російського президента.

Далі пишеться про те, що становить загрозу традиційним цінностям.

“Загрозу традиційним цінностям становлять діяльність екстремістських і терористичних організацій, окремих засобів масової інформації та масових комунікацій, дії Сполучених Штатів Америки та інших недружніх іноземних держав”, — йдеться в тексті документа.

“Ми маємо справу з типовим радянським способом боротьби з неугодним мистецтвом, нібито листом із народу, якому дається офіційний хід”, — так у музеї прокоментували ситуацію.

Перетворити аморальні експонати на моральні та відзвітувати перед Міністерством культури Росії Третьяковка має до 6 лютого цього року.

Читайте також: Сахаровський центр виселяють із РФ — чому ідеї академіка не підходять путінському режиму (ВІДЕО)

Прямий ефір