Економіка є слабким місцем у Ердогана — аналіз

Реджеп Таїп Ердоган. Фото: pravda.com.ua

Останні президентські вибори в Туреччині показали, що країна фактично розділена навпіл: частина суспільства хоче бачити Туреччину демократичною парламентсько-президентською республікою, з меншим ухилом в іслам, прозахідною, інша частина бачить у країні централізовану президентську владу і націоналістичні настрої. Це є велика проблема. Таку думку сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Він вважає, проблема розділеності Туреччини за поглядами матиме наслідки як для економіки, так і для політики країни.

“З моєї точки зору, Туреччина пройде з часом через великі потрясіння. Починаючи з 2016 року ми бачили спробу перевороту, зміни в Конституції. Тобто, силовим шляхом змінювалася система влади в країні. Частина суспільства не отримала того, чого вона бажала. Але ця частина суспільства нікуди не дінеться”, — зауважив Осипенко.

Дипломат звернув увагу, що в Туреччині є пасіонарна частина суспільства, яка вимагатиме, щоб країна була демократичнішою і не йшла в бік ісламу.

“Ці сперечання не дадуть залучити інвестиції, не дадуть швидко вирівняти економічну ситуацію. І в цьому проблема, тому що найслабше місце в Ердогана на внутрішньому контурі – економіка. Швидко змінити економіку за неоднозначної внутрішньо політичної ситуації неможливо, тому з часом буде політична дестабілізація”, — заявив він.

Осипенко додав, що громадяни Туреччини не виходитимуть на мітинги проти перемоги Ердогана, оскільки вибори пройшли демократично і Захід не підтримає протести.

Читайте також: Автократія, вибивання “місця під сонцем” у НАТО та економічні реформи: вибори в Туреччині в огляді експертів

Нагадаємо, на президентських виборах у Туреччині перемогу здобув чинний глава держави Реджеп Таїп Ердоган.

Прямий ефір