Дим на горизонті та городи до річки: що відбувається по обидва боки Сіверського Донця на Донеччині

Фото: realist.online

Дороги в Лиманському районі Донецької області зараз зовсім порожні: ані машини, ані людини. Ними можна доїхати до нині захоплених територій регіону, але, звичайно, ніхто з місцевих жителів не ризикує. Наразі російські війська ведуть активні бої на Лиманському напрямку, розповідає шеф-редактор українського каналу іномовлення UA Олексій Мацука.

Метою окупантів є Сіверський Донець. Річка — важливий постачальник води для степових Донеччини та Луганщини, а зараз — і головна водна перешкода, яка стримує наступ загарбників на найбільші міста підконтрольної Україні частини Донбасу: Краматорськ та Слов’янськ. З височини біля річки видно місто Лиман, над яким намагаються встановити контроль війська РФ. Над горизонтом здіймається дим.

На протилежному березі річки майже до самої води тягнуться городи. Попри бойові дії, які йдуть зовсім поруч, грядки акуратні та доглянуті. Місцева мешканка каже, що робота на городі допомагає заспокоїтись.

“Полеш і полеш. Вийду і тішуся. Коли тільки скінчиться [війна], не знаю, хоча б швидше. Дуже важко. Дуже важко переносити. Як бомбування починається, біжиш, страшно… І звідти, і звідти, і звідти [стріляють], страшно”, — каже 75-річна мешканка Лиманського району.

Цьогоріч травень прохолодний. Але там, де тримають лінію оборони українські захисники, точаться жаркі бої. Збройні сили України борються за кожен метр рідної землі.

Нагадаємо, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі марафону українських телеканалів заявив, що якщо країна-агресор РФ не програє у війні проти України, то розпочнеться третя світова війна.

Читайте також:

Російські війська не припиняють штурм Сєвєродонецька — як живе місто під обстрілами

242 дитини загинули в Україні внаслідок російської агресії — дані ювенальних прокурорів

Майбутнє війни: яким бачить Захід фінал протистояння України та РФ

Прямий ефір