Два необхідні чинники, щоб країни НАТО змогли збивати російські ракети над Україною, назвав Ступак

Іван Ступак. Фото: Facebook

Для того, щоб авіація Північноатлантичного альянсу допомагала перехоплювати російські ракети над територією України, потрібні політична воля та бюджет. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовим аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Два фактори — політична воля та наявність бюджету. Тобто кожен залп ракет — це гроші, це 4 млн дол., тобто це ж потрібно списувати, це бюджетні гроші. І в першу чергу — політична воля. Якщо є політична воля, то все інше буде набагато простіше. Я впевнений, там немає жодних юридичних проблем. Є потенційна ракета, яка летить у напрямку Львова і гіпотетично може за лічені десятки секунд перелетіти кордон й залетіти на територію Польщі. Вона збивається на випередження, так, на нашій території, так, уламки полетять на наші міста, будинки. Але ефект та шкода набагато менші, ніж якби прилетіла ціла ракета. Тому суто технічно тут проблем немає. Політична воля, звичайно, щоб був узгоджений бюджет, який виділяється. Усе це збито і все”, — сказав він.

Ступак підкреслив, що РФ розуміє тільки мову сили й будь-який прояв слабкості сприймає як провокацію для подальшої агресії.

Він уточнив, що з території Польщі можна закрити порівняно невелику частину території.

“Приблизно ми говоримо про відстань у 100 кілометрів — ось це можна. Тобто приблизно Львів, приблизно західні околиці міста Львова. Як на мене, це вже дуже непоганий результат, якщо хоча б така частина буде закрита. Тому що на цій території можна буде вже розмістити склади з паливом, якісь логістичні хаби, хай не озброєння, хоча б там продовольство, якась медицина, якісь виробничі майданчики, ремонтні бази під уже закритим небом з боку Польщі. Тобто для України це буде дійсно великий плюс, величезна підмога”, — сказав військовим аналітик.

За словами Ступака, країни НАТО, які географічно перебувають далеко від України, могли б допомагати в такому випадку поставками засобів протиповітряної оборони.

Читайте також: “Захищайте мирних жителів”: Зеленський закликав НАТО збивати російські ракети над Україною (ВІДЕО)

Прямий ефір