ДП “МПІУ” запустило іспаномовний YouTube-канал

Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” створило YouTube-канал UATV Español, щоб об’єктивно та оперативно інформувати іспаномовний світ про ключові події в Україні.

На YouTube-каналі UATV Español представлені новини, які насамперед висвітлюють різні аспекти війни Росії проти України та її наслідки для світу. Серед них — інформація про злочини росіян проти мирного населення, зокрема викрадення українських дітей, обстріли цивільної інфраструктури, порушення норм міжнародного права, ядерний та зерновий шантаж Росією світу, новини про відбудову деокупованих територій та перебіг подій на фронті, важливі заяви українських і світових лідерів, новини про підтримку українців союзниками. Також у планах ДП “МПІУ” — з часом розширити лінійку продуктів, доступних іспанською мовою, зокрема додати аналітичні програми, інтерв’ю, проєкти, які розвінчують російські міфи про Україну.

“Українське іномовлення сьогодні досить динамічно розвивається. У нас зростають кількісні і якісні показники, влітку та восени ми запустили кілька нових проєктів на каналах “Дім” і FREEДOM, на YouTube-каналі UATV English розпочали прямі трансляції зі студії в Києві From the Heart of Europe, створили нову платформу The Gaze. Стараємось, зважаючи на ресурси, максимально закріпити в іноземної аудиторії існуючий інтерес до України. І, звичайно, ми свідомі необхідності розширювати перелік не лише майданчиків, а й мов трансляції. Запуск UATV Español — крок у цьому напрямі”, — розповіла генеральна директорка ДП “МПІУ”, до складу якої входить канал UATV Español, Юлія Островська.

Вона зазначила, що вибір саме іспанської мови невипадковий.

“Ємність іспаномовної аудиторії — одна з найбільших у світі, майже 500 млн осіб, насамперед мешканців Латинської Америки, де російські меседжі про війну проти України досить поширені й міцні. Руйнувати їх — одна з задач нового майданчика. Вже за перші тижні ми розуміємо, що наш контент потрапив у цільову аудиторію і в іспаномовного світу є запит на інформацію про нашу країну саме від офіційного українського майданчика”, — наголосила Юлія Островська.

На старті проєкту до першої п’ятірки країн, за переглядами відео, розміщених на YouTube-каналі UATV Español, входять:

  • Еквадор — 38,9%;
  • Венесуела — 26,8%;
  • Аргентина — 23,2%;
  • Чилі — 4,6%;
  • Іспанія — 1,7%.

Перегляди з України становлять менше ніж 1%.

Кількість переглядів — 120 тисяч, кількість підписників — понад 1 000 осіб.

Також динамічно розвивається сторінка UATV Español у соціальній мережі Facebook, яку було запущено одночасно з YouTube-каналом. На сьогодні у неї 7,2 тис. підписників, охоплення — понад 200 тисяч. Топкраїни:

  • Венесуела — 40,5%;
  • Аргентина — 34,9%;
  • Еквадор — 15,9%;
  • Чилі – 4,6%.

Аудиторія з України — 0,6%.

* Дані Google Analytics, станом на 03.10.2023 р.

Прямий ефір