“Допоможіть, закрийте наше небо!”: жителі Дніпра провели акцію біля зруйнованого російською ракетою будинку (ВІДЕО)

Акція біля зруйнованого будинку. Скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 17 січня, жителі міста Дніпро провели стихійну акцію під будинком, куди 14 січня влучила російська ракета. Люди вимагали закрити небо над Україною, повідомляє FREEДОМ.

“Третій день не можу прийти до тями. Я буквально 15 хвилин пройшла повз цей будинок, зайшла до себе в квартиру, і стався цей вибух. Я одразу вибігла на вулицю, у мене поруч діти, онуки. Це неможливо описати словами”, — поділилася жінка.

“Здебільшого вимагаємо надання далекобійних ракет ATACMS, які можуть завдавати ураження по аеродромах. Ракет у них (у Росії, — ред.) багато, а носіїв не багато. Треба не знищувати ракети, а знищити носії. Це буде найефективніша справа”, — пояснив учасник акції.

“Це нелюди, нелюди, вони радіють тому, що вони зробили. І хочу звернутися до світової спільноти — ми такі ж люди, як і ви. Почуйте нас, побачте нас, допоможіть, закрийте наше небо! Дайте все, що нам треба, будь ласка”, — звернулася учасниця акції.

Як повідомив президент України Володимир Зеленський, розбір завалів і пошуково-рятувальну операцію завершено.

“Відомо про 45 загиблих, серед яких 6 дітей. Із травмами різних ступенів тяжкості — 79 осіб, серед них 16 дітей. Загалом у цій багатоповерхівці проживали близько 1 700 осіб. У будинку пошкоджено 230 квартир, повністю зруйновано — 72”, — поінформував він.

Глава держави доручив максимально спростити і пришвидшити отримання допомоги постраждалими. Також проводяться слідчі дії для з’ясування всіх обставин та встановлення всіх причетних до цього злочину Росії проти мирних людей України.

“Ми обов’язково знайдемо всіх, хто спричинив цей терор. Кожного, хто причетний до цього та інших ракетних ударів проти України, буде знайдено й притягнуто до відповідальності”, — запевнив Зеленський.

Читайте також: Варварство, тероризм і залякування: ракетна атака на Дніпро в огляді експертів

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 17 січня, у Дніпрі було закінчено пошуково-рятувальні роботи на місці ракетного удару.

Прямий ефір