Допомога Україні від США: Сенат зробив крок до ухвалення пакета

Конгрес США. Фото: ukrinform.ua

Процедурне рішення щодо подальшого розгляду законопроєкту про виділення додаткової допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню ухвалила верхня палата Конгресу США, повідомляє FREEДОМ.

За розгляд за скороченою процедурою пакета допомоги на 95 млрд долл., в якому для України передбачено 61 млрд, проголосували 67 сенаторів (необхідно було мінімум 60 голосів). Після процедурного голосування законопроєкт має бути схвалений вже по суті — також голосами мінімум 60 членів Сенату США. Імовірно, це голосування станеться наприкінці лютого, позаяк сенатори з наступного тижня йдуть на двотижневу перерву.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав голосування історичним й подякував сенаторам.

“Історичне голосування! Глибоко вдячний Сенату США за рішучість у захисті наших цінностей та незалежності. Це важливий крок у зміцненні нашої спільної боротьби за мир та свободу. Переконаний, що разом ми здатні до великих звершень!” — наголосив Єрмак.

Читайте також: США працюють над тим, щоб Україна не залишилася без грошей та зброї, — економіст

Нагадаємо, документ винесли на процедурне голосування у четвер, 8 лютого, після того, як напередодні в Сенаті США не знайшлось достатньо підтримки для процедурного голосування за двопартійний законопроєкт про безпеку кордонів на суму 118 млрд дол., який також передбачав надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Читайте також: Україна, Ізраїль та Тайвань стали заручниками виборчого процесу в США, — Загородній

Прямий ефір