До надзвичайних ситуацій готові: на Донеччині облаштовують захисні укриття для населення (ВІДЕО)

Скріншот відео UA

У Донецькій області активно облаштовують захисні споруди. Загалом у регіоні на балансі Фонду цивільної оборони майже 18 укриттів, які здатні вмістити 300 тис. осіб.

Про це повідомляє UA.

За 8 років війни керівництво міста Авдіївка на Донеччині облаштувало укриття у підвалах багатоповерхівок, де містяни можуть рятуватися від обстрілів. На відміну від мешканців приватних будинків, які мають змогу сховатися у своїх підвалах, жителі багатоповерхівок часто виявлялися беззахисними.

Будинок Михайла Івановича, мешканця Авдіївки, посічений кулями. Близько 10 разів двір чоловіка опинявся під обстрілами. Тому ще 2014-го, після того, як на городі падали міни та снаряди [від обстрілів із “Градів”], пенсіонер облаштував власне підземне укриття.

Підвали приватних будинків часто рятували мешканців старої частини міста від обстрілів. Складніша ситуація у 2014-му виникала у жителів багатоповерхівок, адже захисних споруд у місті не було. Тому керівництво міста за 8 років облаштувало укриття у підвалах багатоповерхівок. Вони мають різну площу, оснащені місцями для сидіння та запасом їжі.

“Тут у нас запас води, як і в інших сховищах. Оскільки тут прокладена система опалення, в приміщенні в опалювальний сезон досить тепло. А влітку тут прохолодно”, – розповідає Ростислав Сахно, директор комунального підприємства “Служба єдиного замовника Авдіївської міської ради”.

За його словами, в одному сховищі може уміститися до сотні людей.

На Донеччині вирішили модернізувати систему центрального оповіщення населення в громадах уздовж лінії дотику. На ці цілі планують витратити 13 млн гривень.

Нагадаємо, управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявляє, що жителі 120 населених пунктів поблизу лінії дотику страждають від обстрілів та мін.

Читайте також: Спеціальний репортаж: ключі від світу – як повернути окуповані території

Прямий ефір