Для ракет несприятливі погодні умови не є перешкодою, а на дрони вони впливають — пояснення Повітряних сил України

Ілюстративне фото: telegraf.com.ua

Дрони можуть підпадати під вплив сили вітру, а ракети — ні. Тому російські війська можуть завдавати ракетних ударів за будь-яких погодних умов. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.

За його словами, на аеродинамічну якість дронів сильний вітер має вплив.

“Також має вплив на дрони перехід температур від плюсових до мінусових — складові частини безпілотника можуть перемерзати, що впливає на тактичні характеристики. Але ракетам простіше долати погодні умови”, — сказав Ігнат.

Він розповів принцип роботи безпілотників.

“Безпілотнику задають курс, він летить за вказаним маршрутом. Тобто він не може якось впливати на свій рух і прямує в зазначену ціль. На нього можуть впливати засоби радіоелектронної боротьби, але після подолання зони перешкод він може повернутися до маршруту”, — пояснив речник Командування Повітряних сил.

Ігнат вважає, що російські військові враховуватимуть погоду під час запуску безпілотників, але за необхідності використовуватимуть і за поганої погоди.

Читайте також: Негода знищила російські фортифікаційні споруди на пляжах Криму — подробиці від Братчука

Нагадаємо, військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов заявив, що негода, яка вирує в Україні другу добу, має значний вплив на бойові дії. Фактично вся лінія зіткнення замітена снігом.

Прямий ефір