Для Лукашенка важливіше закрити телеканали, ніж кордони, – Фесенко про заборону мовлення в Білорусі телеканалу UA

Фото UA

Президенту Білорусі Олександру Лукашенку важливо заглушити будь-який голос свободи, що надходить в країну з України.

Так у програмі “На самом деле” телеканалу “Дом” політолог Володимир Фесенко прокоментував заборону мовлення в Білорусі українського телеканалу іномовлення російською мовою UA, інформує Дом.

“Я не здивований таким рішенням. Лукашенко бореться з тими, хто виступає за демократизацію Білорусі. Він бореться з білоруською опозицією. І для нього будь-який голос свободи, який йде, зокрема і з України через засоби масової інформації, це загроза. Саме тому для нього важливіше якраз закривати канали свободи слова, а не просто закривати кордони”, – сказав політолог.

Фесенко додав, що напружені відносини між Києвом і Мінськом у своїх інтересах використовує Росія.

“На жаль, це реальність білоруської ситуації. І зараз Москва, до речі, шантажує Лукашенка, закликає його, щоб він приїхав до Криму. А це буде якраз “червона лінія” для відносин між Україною та Білоруссю”, – додав він.

Нагадаємо, що Міністерство інформації Республіки Білорусь заборонило трансляцію на території країни двох українських телеканалів, серед яких і канал українського іномовлення російською мовою UA. У повідомленні відомства говориться, що в ефірі українських телепрограм була виявлена реклама, яка не заявлена при отриманні дозволів на мовлення.

У ДП “МПІУ”, до складу якого входить телеканал UA, розцінили заборону мовлення як спробу режиму Лукашенка посилити цензуру в Білорусі, заборонити власним громадянам дізнаватися новини російською мовою з України. Також керівництво підприємства акцентувало, що телеканал не має рекламних блоків або інших видів рекламних повідомлень в ефірах.

Прямий ефір