Дії Ірану загрожують усьому регіону та світу, — Зеленський про атаку проти Ізраїлю

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський засудив ракетно-дронову атаку Ірану проти Ізраїлю, зазначивши, що звук “Шахедів” має стати тривожним дзвінком для вільного світу, передає FREEДОМ.

“Україна засуджує атаку Ірану проти Ізраїлю з використанням дронів “Шахед” і ракет. Ми в Україні дуже добре знаємо весь жах аналогічних атак з боку Росії, яка застосовує ті ж дрони “Шахед” і російські ракети, таку ж тактику масованих повітряних ударів. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході”, — заявив глава Української держави.

Він наголосив, що дії Ірану загрожують усьому регіону та світу так само, як дії Росії становлять ризик розширення війни, і очевидне спільництво двох режимів у поширенні терору має отримати рішучу та об’єднану відповідь світу.

“Звук безпілотників “Шахед”, інструмента терору, однаковий у небі над Близьким Сходом і Європою. Цей звук має стати тривожним дзвінком для вільного світу, демонструючи, що лише наша єдність і рішучість можуть урятувати життя та запобігти поширенню терору по всьому світу. Світ не може чекати, поки тривають дискусії. Слова не зупиняють дрони та не збивають ракети. Лише відчутна допомога здатна робити це. Допомога, якої ми чекаємо. Треба зміцнювати безпеку та рішуче протидіяти всім, хто хоче зробити терор новою нормою. Надзвичайно важливо, щоб Конгрес Сполучених Штатів ухвалив необхідні рішення для зміцнення союзників Америки в цей критичний час”, — зауважив Володимир Зеленський.

Читайте також: Понад 200 ракет і безпілотників Іран запустив по Ізраїлю: подробиці атаки і перші реакції (ВІДЕО)

Нагадаємо, в ніч із 13 на 14 квітня КВІР здійснив масовану повітряну атаку на Ізраїль. ЦАХАЛ підняв у небо десятки винищувачів. У низці регіонів було оголошено повітряну тривогу.

Читайте також: Атака Ірану по Ізраїлю: Байден скликає лідерів G7

Прямий ефір