Дестабілізувати зовнішню та внутрішню ситуацію: сценарії РФ проти України прокоментував експерт

Фото Укрінформ

Російських військ, сконцентрованих біля українських кордонів, не вистачить для повномасштабного вторгнення в Україну, проте достатньо для того, щоби створити додаткові осередки нестабільності.

Таку думку у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA висловив експерт Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Таким чином Росія може спробувати чинити тиск на українську владу.

“За різними оцінками, сьогодні біля кордонів України перебувають від 70 до 100 тис. російських військовослужбовців. Такого контингенту недостатньо для повномасштабного вторгнення з метою окупації, наприклад, лівобережної частини нашої країни чи інших областей. Але для чого цього достатньо? Щоби поряд безпосередньо з окупованою частиною Донецької та Луганської областей створити нам ще якісь осередки нестабільності та гарячі точки. Можливо, з півночі, і, можливо, з півдня. Для чого? Для того, щоби чинити тиск на українську владу. Тому що у Росії аргумент – це завжди сила чи загроза”, – пояснив експерт.

Окрім зовнішнього сценарію, у Кремлі можуть розглядати і внутрішньоукраїнський сценарій – це внутрішня дестабілізація.

“Моделюємо ситуацію – російські війська, скажімо, переходять кордон, вторгаються на нашу територію. Наразі певні групи всередині України починають піднімати хвилю, що “влада не контролює ситуацію, вони нічого не можуть зробити, не можуть протистояти”. Чи вигідно Росії? Абсолютно вигідно. Чому? Внутрішня нестабільність. Або другий сценарій – спочатку дестабілізувати ситуацію, щоби почалися масові заворушення, і цим скористатися”, – продовжив він.

Тому українське суспільство, і політичний сектор, особливо в цих обставинах, мають проявити відповідальність і об’єднатися перед російською загрозою.

“Тому всі ми як суспільство маємо бути відповідальними. І політики – тим паче. Ми повинні розуміти, що безпека залежить від нас самих. Іноді, навіть маючи різні політичні погляди, позиції, ми повинні все-таки стримувати емоції, розуміючи, що, коли є загроза агресії та протистояння, все-таки необхідно бути єдиними. І саме наша єдність – це один із запобіжників від повномасштабної агресії, і один із інструментів захисту нашої країни”, – підсумував Мусієнко.

Повна версія інтерв’ю: Вторгнення Росії з трьох напрямків: прогноз німецького Bild обговорюємо з Олександром Мусієнком

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном.

Читайте також: Основні відмінності санкцій США та Євросоюзу проти Росії назвав Арестович

Прямий ефір