Держава робитиме все, щоб наша воєнна розвідка зміцнювалася щодня, – президент (ФОТО)

Фото ОП

Володимир Зеленський привітав розвідників із професійним святом і пообіцяв зміцнювати оборонну сферу.

Про це повідомляє UA з посиланням на Telegram президента України.

7 вересня 1992-го року перший президент України Леонід Кравчук підписав указ № 462 про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України. З цього документа розпочалася новітня історія воєнної розвідки незалежної Української держави.

Нині саме воєнні розвідники відіграють ключову роль у захисті національних інтересів і державної безпеки. Глава держави сказав, що багато з них віддали за це своє життя.

“Про здобутки наших воєнних розвідників знає обмежена кількість людей, про деталі їхніх операцій не напишуть у газетах, але про них напишуть у підручниках зі світової історії розвідки. Шановні розвідники, ви залишаєтеся непоміченими для супротивника, але вас завжди бачить і чує, відзначає та цінує Українська держава. З вами ми завжди здатні запобігти загрозам і здолати виклики. З вами ми завжди на кілька кроків попереду. І тому попереду на нас із вами чекає тільки перемога”, – зазначив президент.

Володимир Зеленський наголосив, що після операції з порятунку українців та громадян інших держав з Афганістану, розвідниками захоплюється не лише Батьківщина, а й уся планета. Завдяки їхнім продуманим та рішучим діям, а також навичкам екіпажів транспортної авіації Повітряних сил ЗСУ, вдалося евакуювати майже 700 осіб.

“І сьогодні ці люди з різних куточків світу знають і кажуть: моє життя врятувала Україна. Дякую тобі, Україно!  Зробити таке надзвичайно складно. Це – фантастика. Я щиро дякую, ціную й безмежно пишаюся нашими воєнними розвідниками!”, – сказав президент.

Володимир Зеленський також згадав про введену в дію Національну розвідувальну програму на 2021-2025 роки. Вона має на меті розвиток і зміцнення розвідувальних спроможностей України.

“Держава робить і надалі робитиме все, щоб наша воєнна розвідка зміцнювалася щодня. Адже її інформація – надважлива! Я щиро вітаю наших розвідників із професійним святом! Бажаю міцного здоров’я, надійного родинного тилу і нових здобутків в ім’я України. З Днем воєнної розвідки! Слава Україні!”, – йдеться у привітанні глави держави.

Нагадаємо, контррозвідники Служби безпеки України припинили розвідувально-підривну діяльність агента Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ (ГУ ГШ ЗС РФ) у Херсонській області. Ним виявився місцевий житель, пенсіонер Збройних сил СРСР.

Читайте також: Про прогрес України та Володимира Зеленського: інтерв’ю з експослом США в Україні Джоном Гербстом (ВІДЕО)

Прямий ефір